Terra (LUNA), Kazançta Bitcoin'i geride bıraktı. - Dövizmix

Terra (LUNA), Kazançta Bitcoin'i geride bıraktı. - Dövizmix

Serkan Çağlar Serkan Çağlar
Salı, 01 Mart 2022

LUNA, Kazançta Bitcoin'i geride bırakıyor: Satın almak için iyi bir zaman mı?

LUNA, haftayı %40'ın üzerinde bir artışla kapattığı için piyasadan daha iyi performans gösteriyor. LUNA kazançları, BTC'de 1 milyar dolar değerinde bir UST rezervinin oluşturulmasıyla sağlandı. Yükseliş trendinin devam etmesi için LUNA'nın haftalık kilit direnci kırması gerekiyor.

Terra (LUNA) , algoritmik kararlı paraların piyasaya sürülmesi için kullanılan bir blok zinciridir. Bu alana hakim hale geldi ve şu anda Kilitli Toplam Değer açısından en iyi DeFi platformları arasında yer alıyor.

Piyasanın geri kalanı gibi, LUNA da son birkaç gündür oldukça dalgalı bir seyir izledi ancak son 48 saatte yukarı yönlü ivme kazandı. Aslında, geçen haftanın en büyük kazananlarından biriydi ve %40'ın üzerinde bir artışla kapandı.

1 Milyar Dolarlık Bitcoin rezervi LUNA'yı güçlendiriyor

Geçen hafta, Luna Foundation Guard'ın (LFG) Bitcoin cinsinden bir rezerv oluşturduğu haberiyle piyasalar sarsıldı. Bu, Terra USD (UST) için ekstra bir istikrar ve güvenlik katmanı görevi görecektir.

LFG ayrıca Bitcoin rezervlerini oluşturmaya yönelik 1 milyar dolar topladığını duyurdu. Bunun en iyi yanı, madeni paraların 4 yıl boyunca kilitlenecek olmasıdır. Bu haber, yatırımcının UST'ye olan güveninde bir artışa yol açtı ve bu da LUNA'ya olan talebin artması anlamına geliyor.

Analistler zaten bir Bitcoin rezervi oluşturma hareketine olumlu yanıt veriyorlar. Stack Funds'tan Matthew Dibb'e göre, bu hareket UST'nin fiyat dalgalanmalarını azaltacak.

Terra'yı (LUNA) satın almalı mısınız?

Luna Coin Grafik
Luna Grafik

26 Şubat 2022'de Terra (LUNA) 74.34 dolardan işlem görüyordu ve 24 saatte %13 arttı.

LUNA, 24 Şubat 2022'den beri güçlü bir yükseliş trendinde. Şu anda haftalık 77.17$ destek seviyesinin hemen altında işlem görüyor.

Satın alma hacimleri artar ve LUNA 77.17$ direncini aşarsa, Şubat ayının sonundan önce fiyatları 90$'ın üzerinde test edebilir.

Öte yandan, LUNA düşüş eğilimine girer ve 70.11$, %23,6 Fibonacci desteğini kırarsa, ayı 65$'ın altında kapatabilir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika Haberleri