İngiliz Sterlini GBP Canlı Grafik

İngiliz Sterlini

  10:12:09
41,0953
% 0,0093
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

1 İngiliz Sterlini Kaç Türk Lirası Hesapla

İngiliz SterliniGBP - İngiliz Sterlini
TRY TRY - Türk Lirası
1 GBP =
41,0953 TRY

1 İngiliz Sterlini (Pound) Kuru Kaç TL?

Sterlin kaç TL diye merak ediyorsanız, sistemimiz içerisinde yer alan bölümlerden bunu görebilirsiniz. Canlı döviz bölümünde İngiliz Sterlini başlığı altında 1 İngiliz Sterlininin 11,34 TL üzerinden işlem gördüğünü görebilirsiniz. İlgili tutarlar yazının yazılmış olduğu 4.4.2021 tarihi için geçerlidir. Bunun haricinde İngiliz Sterlini kaç TL şeklinde de arama yapabilir, ilgili tutarları, grafikleri vb. unsurları net bir şekilde görebilirsiniz. Özetle 1 Sterlin kaç TL sorusunun yanıtı 11,34 TL’dir. Sterlin, görüldüğü üzere İngiltere para birimidir ve bir diğer şekliyle Pound olarak ifade edilmektedir. Diğer para birimleri gibi Sterlinin de değeri, ülke ekonomik dinamikleri, dünya ekonomik koşulları, İngiltere’nin ekonomik koşulları gibi unsurlara bağlıdır. Serbest piyasada Sterlin, tamamen arz ve talebe göre belirlenmektedir. Bu nedenle dalgalı kur rejimi hâkimdir diyebiliriz.

Sterlin Fiyatları Ne Kadar Alış Satış?

Sterlin fiyatları alış 11,16 TL, satış 11,34 TL üzerinden işlem görmektedir. Sterlin kurunu etkileyen faktörleri anlayabilmek için finansal okuryazar olmanız gerekmektedir. Bu nedenle GBP TL paritesini takip etmeden önce takibin yanı sıra finansal okuryazarlık düzeyinizi de arttırmanız gerekmektedir. Sterlin grafik üzerinden de takip edilebilmektedir ve sitemizde ilgili grafikler mevcuttur. Dolayısıyla takip işlemini başarıyla gerçekleştirebilmek için gerekli olan tüm unsurlar, Dovizmix aracılığıyla sizlere kadar ulaşmaktadır. Doğru yatırım yapmak adına takip edebileceğiniz bir diğer unsur ise Sterlin yorumları olacaktır. Kurdaki hareketliliğin neden olduğu, neye göre belirlendiği ve gelecekte nasıl şekilleneceği konusunda sizlere büyük ipuçları sağlayacaktır. Bu nedenle ilgili para birimini yakın takibe almanız yerinde olacaktır. Sterlin, Pound olarak da ifade edildiği için kullanıcılar 1 Pound kaç TL şeklinde de arama yapabilmektedir. GBP nedir sorusunu soruyorsanız GBP, Sterlinin finansal piyasalardaki kısaltmasıdır. GBP/TRY kuru, 1 Sterlinin kaç TL yaptığı anlamına gelmektedir.

Sterlin Hangi Ülkenin Para Birimi?

Sterlin, İngiltere’nin kullanmış olduğu para birimidir. Dolayısıyla İngiltere ile yapılan her ticarette Sterlin kullanılacaktır. Ayrıca yatırım aracı olarak da yatırımcılar tarafından Sterlin tercih edilebilmektedir. Sterlin kaç para şeklindeki sorunun yanıtını merak ediyorsanız 11,34 TL şeklinde yanıt verebiliriz. İlgili değerleri Dovizmix üzerinden takip edebilirsiniz.Sterlin fiyatları genel olarak TL karşısında yüksek değerlidir. Yani 1 Sterlin 11,34 TL şeklinde görebiliyorsak, bu Sterlinin yüksek değerli olduğu anlamına gelmektedir. İngiliz Sterlini TLkarşısında ve diğer para birimleri karşısında tamamen arz ve talebe göre belirlenmektedir. Paranın bir mal olduğu düşünüldüğünde, aslında ilgili kur değerleri, paranın fiyatını oluşturmaktadır. Dolayısıyla arz fazla olduğunda değer düşecek, az olduğunda değer artacaktır. Ayrıca talebe göre de fiyat belirlenebilmektedir.

Sterlin Nasıl Bir Yatırım Aracı?

İngiliz Poundu olarak da ifade edilebilen Sterlin, ancak iyi takip edildiğinde, yani doğru tahmin yapıldığında iyi bir yatırım aracı olacaktır. Ancak Sterlin hakkında bilginiz yoksa ve takip işlemlerini layıkıyla yerine getiremiyorsanız, bu yatırıma yönelmemeniz gerekmektedir. Dolayısıyla finansal okuryazarlık işlemlerini Pound üzerinde yoğunlaştırarak bu yatırımı rahatlıkla yapabilirsiniz. Tabi Sterlin’in değer kazanacağını düşünüyorsanız. GBP kuru genel olarak arz ve talebe göre belirlendiği için arz ve talep üzerinde etki edecek bütün gelişmeleri takip etmeniz ve doğru zamanda işlem yapmanız gerekmektedir. Görüldüğü üzere yatırım yapmak kolay fakat gelir elde etmek zordur. Bu nedenle, bu konu üzerinde emek harcamanız gerekmektedir. GBP kaç TL şeklindeki sorunuza 11,34 TL şeklinde yanıt verebilsek de bu, 4.4.2021 tarihinde geçerlidir. Daha sonraki günlere piyasa işlemlerine göre Sterlin’in fiyatı değişecektir. Bu nedenle anlık Sterlin takibi yapmanız gerekmektedir. Pound nedir şeklinde soracağınız soruya Sterlin’in bir diğer ismi şeklinde yanıt verebiliriz. Dovizmix üzerinden takip işlemlerini çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İngiliz Sterlini (Pound) Kazandırır Mı?

Bir önceki başlıkla benzer şekilde İngiliz Sterlini, ancak iyi takip etmeniz halinde ve finansal okuryazarlık seviyenizi geliştirdiğiniz takdirde size kazandıracaktır. Sterlin hakkında fikir sahibi olmadan yatırım yaparsanız, çok büyük risk almış olursunuz ve bu da kayıp yaratmaya gebe bir durumdur. Dolayısıyla İngiliz Sterlini ne kadar şeklinde ön araştırma ile işe başlayabilirsiniz. Daha sonra Sterlin alış satış fiyatlarını sürekli olarak takip etmeli, piyasa hakkında fikir sahibi olmalısınız. Sterlin’in kaç TL olduğunu sitemiz üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu nedenle Sterlin kaç TL şeklinde ek bir araştırmaya gerek yoktur. Ancak finansal okuryazarlık adına benzer makaleleri sıklıkla ve çoklukla okumanız gerekmektedir. GBP TL grafikleri, bu şekilde anlam kazanacaktır. Öte yandan bu işlemlerde başarıya ulaşmak istiyorsanız, Sterlin fiyatlarını iyi bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir. İlgili takip işlemlerini Dovizmix üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi Bankalardan Sterlin Alabilirim?

Hangi bankalardan Sterlin alacağınız konusunda banka sınırlaması bulunmamaktadır. Hemen her bankadan Sterlin alışı yapabilirsiniz. Anlık Sterlin takibi ile kâra geçebilir, önceden doğru tahminlerle kazancınızı arttırabilirsiniz. Sitemiz üzerinden okuyacağınız Sterlin yorumları da sizlere faydalı olacaktır. Ayrıca anlık yorumları takip ederek fikir düzeyinizi etkileyebilirsiniz. Bunların yanı sıra en önemli madde ise faiz kararları, işsizlik, enflasyon, tarım dışı istihdam, borsa endeksleri gibi önemleri verileri takip etmeniz gerekmektedir. 1 Pound kaç TL şeklindeki soruya verilecek yanıt, ancak bu şekilde anlam bulacaktır. İngiliz Sterlini TL karşısında değerli olduğundan dolayı alım yaparken dikkatli olmanızda fayda bulunmaktadır.

Sterlin Pound Yorumları Nereden Takip Edilir?

Sterlin yorumlarını sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca işlem yapan kişilerin yorumları da sitemizde mevcuttur. Böylelikle Sterlin hakkında etkileşimde bulunarak güncel bilgileri paylaşabilir ve konu hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. GBP kurundaki değişiklikler sayesinde kâr da edebilirsiniz, zarar da. Bu nedenle çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Burada bulunan hiçbir bilgi, yatırım tavsiyesi değildir. Sadece daha bilinçli hareket etmeniz için gerekli olan finansal okuryazarlık seviyenize katkıda bulunmak adına bu içerikler hazırlanmaktadır. Bu nedenle yatırımı kendiniz yapınız ve yorumlara, görüşlere, düşüncelere çok dikkat etmeyiniz. Hazır olduğunuz an, yani bilgi sahibi olduğunuz an yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca Sterlin grafiklerini çok iyi bir şekilde incelemeniz gerekmektedir.

GBP Nedir?

GBP, İngiliz Sterlininin ISO kodudur. Yani finansal piyasalarda GBP diye bir şey görüyorsanız o Sterlini ifade etmektedir. Bu nedenle kişiler GBP nedir gibi konuları oldukça merak edebilmektedir. İngiliz Poundu işlem hacmi yüksek ve geçerliliği olan para birimlerinden birisidir. Yatırım olarak İngiliz Sterlinini seçebilirsiniz ancak doğru zamanda alım doğru zamanda satım yapmanız gerekmektedir. Bunun için de belli başlı bir tecrübe edinmeniz gerekmektedir. Dovizmix üzerinden Sterlin fiyatlarını, grafiklerini, yorumlarını anlık olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca diğer para birimlerini, değerli madenleri ve borsayı da Dovizmix ile takip edebilirsiniz. İlgili işlemlerde doğru bir şekilde takip etmek çok önemlidir ve bunu Dovizmix ile sağlayabilirsiniz. Bu gibi detaylar, yatırımınızda kazanç sağlamanıza neden olacaktır. Bu nedenle bu konulara önem vermeniz gerekmektedir. Paylaşılan bu yazıda belirtilen hiçbir durum, verilen hiçbir bilgi, yatırım tavsiyesi değildir. Dolayısıyla “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değerlendirilmemelidir. İlgili içerikler yalnızca daha sağlıklı kararlar alabilmeniz açısından, finansal okuryazarlığınızı genişletebileceğiniz içeriklerdir. Ayrıca; Canlı Döviz sayfamızdan tüm döviz paritelerine erişebilir, Pound Çevirici sayfasından ise elinizdeki Sterlin'in TL karşılığını görebilirsiniz. İngiliz sterlini kaç tl sorusunun cevabını bulacağınız en doğru adrestesiniz. Sterlin grafik verilerimiz ile an be an gbp try değerlerini takip edebilirsiniz.

İngiliz Sterlini anlık, haftalık, aylık ve yıllık grafik verisi.

1 İngiliz Sterlini Kaç TL?

İngiliz Sterlini Canlı Grafik Verileri ve 1 İngiliz Sterlini Ne Kadar TL? gibi sorular için en doğru adres Dövizmix. An itibari ile 1 İngiliz Sterlini bugün 41,0953 TL'dir.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Hydra
11.12.2020 14:44

Sterlin/TL'de Yükselişler Baskılanmaya Devam Ediyor
İngiltere ve Avrupa Birliği arasında hafta genelinde karşılıklı görüşmeler devam ederken, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ticaret ve gelecekteki ilişkileri şekillendirecek anlaşma müzakerelerinde uzlaşma sağlayamadı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın Avrupa Birliği ile Brexit anlaşmasına karar vermek için Pazar gününü son tarih olarak belirlemesi Sterlin varlıkları üzerinde tansiyonu bir miktar arttırdı. İngiltere, Avrupa Birliği’ne kişisel kararlarından büyük ölçüde taviz vermek istemediğini açıklarken, bugün Avrupa Birliği ise, İngiltere ile yıl sonuna kadar ticaret anlaşması sağlanamaması durumuna karşı yeni acil durum planı hazırladığını açıkladı.

İngiltere’de Ekim ayı sanayi üretimi yüzde 1,3 oranında artış gösterirken, imalat üretimi yüzde 1,7’lik bir oranda artışa işaret etti. İngiltere ekonomisi ise Ekim ayında yüzde 0,4 oranında büyüme gösterdi. Bu verilerin akabinde 10,47 seviyesi civarında hareketliliğini sürdüren GBPTRY paritesinde İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın Brexit sonrası anlaşmasız bir sonuca hazır olun açıklaması Sterlin varlıkları üzerinde değer kaybını arttırdı.

Dün başlayan Avrupa Birliği Liderler Zirvesi'nin taslak metninde Türkiye'ye yaptırım uyarısının yenileneceği ibaresi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB tarafından Türkiye'ye yönelik alınan yaptırım kararlarının Türkiye'yi ırgalamadığına yönelik açıklama gerçekleştirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, yaz öncesinde hükûmetin hedefinin 100 milyon doz aşı temin etmek olduğunu ve Biontech'in geliştirdiği aşıdan 25 milyon doz temin edileceğini sözlerine ekledi. Aşının bedelsiz ancak zorunlu olmadığını belirten Koca, vaka sayılarında hala artışın devam ettiğinin de altını çizdi.

Bu gelişmelerin akabinde GBPTRY paritesinde 10,52 seviyesi altı hafif yükseliş eğilimi korunmaya devam ediyor. Paritede oluşabilecek bir alım potansiyelinde ilk etapta 10,52, bu seviye üzeri kapanışlarda ise 10,66 direncini takip ediyoruz. Paritenin aşağı yönlü senaryosunda ise özellikle 10,35 seviyesi altının test edilmesi durumunda düşüşler 10,20 ve 10,10 destek seviyeleri ile hız kazanabilir.
Yazan Murat Akel

Hydra
14.09.2020 15:28

Son senelerde devam eden Brexit mülakatlarında evvelki Başbakan May’in çözemediği ve mevcut Başbakan’ın da üstesinden geldiğinin düşünüldüğü K. İrlanda hududu mevzusunda yaşanan pürüzler ile paritede tepki sınamaları evrensel tehlike iştahındaki çoğalışa karşın hudutlu, 1,2850 mukavemeti ehemmiyetli. 1,30 sonraki aşikar mukavemet.
Destek
1,2750-1,2630

Direnç
1,2850-1,30-1,3150

Hydra
13.08.2020 12:11

Dünyanın en güçlü ekonomilerinden İngiltere’nin para birimi olan İngiliz Sterlini GBP ile para birimimiz TRY’den oluşan GBPTRY paritesi egzotik pariteler arasında yerini almaktadır. GBPTRY paritesi, Sterlin’in baz döviz, TRY’nin ise karşıt döviz olduğu majör bir paritedir. Forex piyasasında Türk yatırımcıların en fazla işlem yaptığı egzotik pariteler arasında yer almaktadır. 2005 yılında Lira’dan altı sıfır atılarak Yeni Türk Lirası (YTL) oluşturulmuştur. Son on yıl içinde 2004 yılında en düşük 2,4270 seviyesini, 2015 yılında ise en yüksek 4,5778 tarihi seviyelerini test etmiştir. İngiltere (BOE) , ABD Merkez Bankası (FED), Türkiye Merkez Bankası (TCMB) para politikalarıyla birlikte bu ülkelerden gelen önem derecesi yüksek veriler, (Büyüme Oranı, Tarım Dışı İstihdam, İşsizlik Oranı, Perakende Satışlar, vb) GBPTRY paritesinin hareketlerini etkileyen en önemli temel faktörler olarak değerlendirilmelidir.

Hydra
17.07.2020 11:43

Bugün 14;45 de ECB faiz kararı var.Muhtemelen faizi sabit tutacaklar.Bu durum paund tarafını hareketlendirebilir

Anlık İngiliz Sterlini Yorumları (4)

Bu ay İngiliz Sterlini Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!

İngiliz Sterlini Son 1 Aylık Veri
SatışTarih
40,685730.05.2024
41,164829.05.2024
40,889328.05.2024
40,932627.05.2024
40,919426.05.2024
40,913025.05.2024
41,088624.05.2024
40,898123.05.2024
40,961522.05.2024
40,827821.05.2024
40,896220.05.2024
41,180019.05.2024
41,180018.05.2024
40,934217.05.2024
40,997716.05.2024
40,927615.05.2024
40,692514.05.2024
40,460913.05.2024
40,569512.05.2024
40,274611.05.2024
40,264910.05.2024
40,430309.05.2024
40,389108.05.2024
40,351407.05.2024
40,354006.05.2024
40,543105.05.2024
40,560004.05.2024
40,538503.05.2024
40,523202.05.2024
40,836501.05.2024
40,535230.04.2024