Bitcoin BTC Canlı Grafik

Bitcoin

  14:20:33
57.154,4942
% -2,298
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

1 Bitcoin Kaç Dolar Hesapla

BitcoinBTC - Bitcoin
Dolar USD - Dolar
1 BTC =
57.154,4942 $

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)21.000.000 $
Piyasa Değeri1.127.090.683.714 $
24S Değişim %% -2,298
Dolaşan Arz19.720.071 $

Canlı Bitcoin | BTC Fiyatı

Dünyanın ilk kripto parası Bitcoin, oldukça büyük bir borsa olan kripto para piyasasının temellerini atan kripto paradır. Bitcoin yaratıldığı günden itibaren sürekli artarak geçtiğimiz aylarda zirve fiyatı olan 64 bin doları gördü. Ancak Elon Musk'ın Çin'de yapılan Bitcoin madenciliğinin doğaya zarar verdiğini belirten tweeti sayesinde Bitcoin ani düşüşler yaşadı ve piyasa kırmızıya bürünerek ayı piyasası başladı. Canlı Bitcoin | BTC fiyatı konusuna anlık olarak bakıldığında 8 Temmuz itibariyle Bitcoinin dolar üzerinden 34.198 olduğu görülüyor. Türk lirası cinsinden ise 297.097 TL olduğu gözlemleniyor.

Bitcoin Grafik

Yatırımlarını kripto paralar üzerinden değerlendiren kişiler için ana para birimi olan Bitcoinin değeri hayati önem taşıyor. Bu nedenle bazı kişiler için Bitcoin grafiği, analizi ve yorumları oldukça önemli. Bitcoin Grafik ekranına baktığımızda güne yükselişle başlayan Bitcoin için en önemli etken 35.000 doların üzerinde tutunabilmesiydi. Ancak 35.000 doların altına düşen Bitcoin bu desteği ne yazık ki geçerek düşmeye devam etti. Bitcoin grafiğine bakıldığında önünde ki bir daha ki desteğin 33.000 dolar seviyesinde olduğu gözlemleniyor. Eğer Bitcoin 33.000 doların altına düşerse ne yazık ki ciddi düşüşler meydana gelebilir. Bunun yanı sıra yaklaşık 2 aydır hakim olan ayı piyasasının yakın zamanda bitmesi ve en azından ağustos ayında tüm kripto paraların kaybettiği değerlerine yavaş yavaş dönmesi bekleniyor.

Bu yılın başlarında Bitcoin için oldukça önemli Bitcoin yorumları yapılmıştı. Yorumlardan en önemlisi bu kripto paranın yıl sonunda 250.000 doları aşacağı yönündeydi. Bitcoin'in 5 yıl içerisinde de 1.000.000 doları aşması bekleniyordu. Ancak yaşanan ayı piyasası ne yazık ki tahminleri tam tersine çevirdi. Bitcoin için bu yılında sonu için en önemli tablo zirve değeri olan 64.000 doları aşması ve 70.000 dolara ulaşması.

Bazı ünlü analistler için yaşanan bu ayı sezonunun herhangi bir önemi yok. Bitcoin'in her halükarda yılsonunda ve 2022 yılının başlarında 250.000 doları aşacağı da söylenenler arasında. Bazı abartılı tahminler ise Bitcoin'in kısa süre içerisinde 500.000 dolara ulaşacağı yönünde. Ancak grafiklere ve analizlere bakıldığında bu durumun gerçekleşme olasılığı oldukça düşük.

Bitcoin (BTC) Nedir & Nasıl Alınır?

Uzun zamandır adından sıklıkla söz ettiren kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) nedir, nasıl alınır?

Kripto para dendiğinde akla ilk gelen coin birimi Bitcoin’dir. Dünyanın ilk blockchain veritabanı, Satoshi Nakamoto tarafından Bitcoin için geliştirilmiştir. Nakamoto aynı zamanda Bitcoin coin biriminin yaratıcısıdır. Kripto para olarak adlandırılan Bitcoin, ilk çıktığı yıllarda “balon” ve “güvenilmez” olarak nitelendirilse de yıllar boyunca yükselişi öngörülemez şekilde sürmüş, zamanla geleceğin para birimi olarak görülmeye başlamıştır. Ani yükselişlerinin dünya genelindeki sınırlı manipülasyonlardan ötürü gerçekleştiği düşünülse de 2020 yılında istikrarda zirveye ulaştı. Aralık 2017’de 20.000 $’lık işlem değeri ile zirvedeki kuşkusuz liderliği perçinlendi. Şimdilerde çalkantılı fiyatları bir muamma yaratsa da gelecekte alışverişlerde de kullanabilecek olması değerinin yükselmeye devam etmesi için bir zemin hazırlıyor.

Şimdilerde ismi çeşitli çalkantılarla anılıyor olsa da Elon Musk gibi hatırı sayılır destekçileri sayesinde önümüzdeki yıllarda da popülerliğini koruyacak. Peki Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin, dolar ile alınıp satılır. Kripto para satın alabilmek için, akıllı telefonlarda kullanabileceğiniz Binance tarzı çevrimiçi uygulamalara veya internet tabanlı dijital bir platforma ihtiyacınız olacaktır. Ne yazık ki her alanda olduğu gibi kripto para birimi alım-satım işlemlerinde de birtakım şeylerden korunmak gerekir. Her konuda olduğu gibi bu konuda da yatırımlarınızı güvende tutmak için güvenli bir kripto para platformu seçmeniz elzemdir. Kripto para birimlerinin ani yükseliş ve düşüş gibi dinamikleri de göz önünde bulundurularak, anlık ve ivedi işlem yapılabilme opsiyonu göz önüne alınmalı. Örneğin düşüş anında satın alamama, yükseliş anında satış yapamama gibi durumlar zarar etmenize sebep olabilir.

Bitcoin satın almak için mobil uygulamalar ve güvenilir internet siteleri kullanılabilir. Çoğu mobil uygulama, dijital ortamlarda masaüstü cihazlarda da kullanabileceğiniz internet tabanlı web sitelerine sahiptir. Herhangi bir uygulama üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirmeden önce kendinize ait bir hesap oluşturur ve sahip olduğunuz para birimini Amerikan dolarına çevirerek işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Binance, 2013 yılında online kripto para cüzdanı olarak hizmet vermeye başladığından beri, kripto para işlemleri yapılan uygulamalar arasındaki en güvenilir platformlardan biridir. Her şeyden önce yatırımlarınız güvenliğini göz önünde bulundurarak iki güvenlik seçeneğini göz önünde bulundurmalısınız. Para alım-satım işlemlerini gerçekleştirdiğiniz hesabınızı güvende tutmak için çift kombinasyonlu güvenlik gibi önlemler yatırımlarınızı korur. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise yatırım yaptığınız platformdur. Hindistan’ın en büyük kripto para borsasını satın almış ve hali hazırda dünyanın her yerinde milyonlarca kullanıcıya sahip dev bir yatırım olan Binance ile tüm işlemlerinizi güvenle yapabilirsiniz. Ayrıca kimlik korsanları ve dijital ortamlarda gerçekleşebilecek her türlü saldırıya karşı kullanıcılarının güvenliği garanti altına almıştır.

Doğru yatırım için btc grafik verilerini (Anlık, Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık) iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Doğru yatırım için bitcoin dolar grafik verilerini (Anlık, Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık) iyi analiz etmeniz gerekmektedir.

Bitcoin (BTC) Yükselir mi? Buradan alınır mı?

Kripto para borsasının ağır taşı Bitcoin, şubat ayında çeşitli çalkantılarla gündeme gelmişti. Bu yazımızda bugün herkesin aklında olan Bitcoin (BTC) yükselir mi ve Bitcoin nasıl alınır sorularına yanıt vereceğiz.

2009 yılında piyasaya sürülen Bitcoin, o yıllardan beri tüm yorumları çürüttü ve büyümeye devam etti. Bugün dev bir coin piyasası varsa bunda Bitcoin’in payı çok büyük. Geçmişe dönük yorumlara bakıldığında, kimse bu kadar yükseleceğini öngörmemişti. Var olduğu sürece piyasayı balon olarak gören ve sarsılmasına neden olabilecek çok fazla mantığa dayalı veya mantıksız yorumlar yapıldı. Ancak o zamanki yatırımcıların bu tip spekülasyonları görmezden gelmesi bugünkü kadar büyümesinde önemli bir rol oynamıştı. Bitcoin şu an iki farklı yatırımcı tipine sahip. Hızlı bir kâr için yatırım yapan yatırımcılar, akıllı platformlar üzerinde verdiği emirler yüzünden düşüş anında ilk satış yapanlar olur. Öte yandan sadık yatırımcılar, ileriye dönük getiri peşindeler. Nitekim Bitcoin uzun zamandır yükselmeye devam ediyor.

Şimdi akıldaki soru şu; Bitcoin (BTC) yükselir mi? Evet, Bitcoin hala büyük bir potansiyele sahip. Tahmin şirketleri, Bitcoin’in 2022 yılına kadar 100 bin dolar ila 200 bin dolar seviyelerinde işlem göreceği yönünde analizler sunuyor. Bugün görmezden gelemeyeceğimiz birçok faktör, Bitcoin’in temellerini sağlamlaştırıyor. Bu faktörlerin başlıcası, global şirketlerin Bitcoin ile ödeme kabulü yönündeki açıklamaları. Ayrıca Tesla, IBM, Intel ve Google gibi dünyanın en büyük şirketleri, çeşitli kripto para birimlerine yatırım yaptı.

Bitcoin’in son zamanlarda geçirdiği çalkantılardan önce yaşadığı bir diğer sarsıntının sebebi de Covid-19’du. Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan virüs salgını, kripto para birimlerini olumsuz etkiledi. Sadece birkaç coin dışındaki tüm kriptolar düşüşe maruz kaldı. Merkez bankaları ise buna ellerindeki rezervleri eriterek karşı koymaya çalıştı. Fakat şimdi baktığımızda ekonomik döngüleri tahmin etmesi zor. Hükümetin döngüleri yumuşatmaya çalışması, vergileri düşürmesi ve ekonomik daralmalara karşı koymak için birtakım önlemleri var. Kripto paralar buna karşın kıt kaynak adı verilen klasmanda yer alırlar ve itibari para birimlerinin enflasyonuna karşı değerlerini koruma altına alırlar. Sonuç olarak, yalnızca tüketimlerine yönelik talebin üzerinde ve ötesinde fiyat primlerine hükmetmişlerdir.

Geldiğimiz noktada Bitcoin’in başarılı olmasını yaygınlaşmasına bağlayabiliriz. Örneğin doların on yıllarca güvenilir değer birimi olmasının sebebi, esnekliğinin ve itibarının sonucudur. Uluslararası ticaretin çoğunluğu ve küresel rezerv para birimi olarak tanınması, en yaygın kullanılan para birimi olmasına sağlar. Peki Bitcoin’in küresel kripto para borsasında doların misyonunu üstlendiğini söylemek ne kadar yanlış olur?

Sonuç olarak, Bitcoin yatırımı yapmak, riskten çok kazanca işaret eden potansiyellere sahiptir. Yatırım dünyasında masaya oturmaya başlaması, hali hazırdaki fırtınalı günleri geride bırakacağına işarettir. Geldik makalemizin başında dile getirdiğimiz Bitcoin buradan alınır mı sorusunun yanıtına. Bizim kripto para birimine yatırım yapmak isteyenlere önereceğimiz tek platform Binance’dir. Binance ağı, dünyanın tüm kripto paralarını anlık takip etmenizi ve yatırım yapabilmenizi mümkün kılar. Gelişmiş bir teknoloji ile aynı anda milyonlarca kullanıcı, en düşük komisyon bedelleri üzerinden satın alma gerçekleştirebilmekte. Siz de en avantajlı fırsatlarla coin almak ve satmak için buraya tıklayarak güvenli ticaretin tadını çıkarabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) Yorum ve Analiz

2021 yılının ilk aylarında çalkantılarla boğuşan Bitcoin, 7 günlük aralıklarla sert düşüşler ve toparlanmalar yaşamıştı. %20’ye kadar düşüşün ardından 50.000 dolar civarında işlem gören Bitcoin tekrardan düşmeye başladı. Kripto para birimlerinin kralı ve en eskisi olan Bitcoin (BTC) yorum ve analizleri geleceğe dönük ne diyor?

Şubat aylarının başında 58 bin dolar civarlarında işlem gören Bitcoin, şu an 43.466 dolar civarlarında işlem görüyor. Bu da direnç sağladığı düşünülen değerin %20’sinden bile daha fazla bir düşüş manasına gelir. İlk olarak akıllardaki soru şu; Bitcoin neden düştü?

Amerika Hazine Bakanlığının attığı birkaç adım Bitcoin’i derinden sarstı. Kripto para borsası, çok spekülatif bir alanda işlem görür. Yatırımcıların hepsi, riskli bir alanda yatırım yaptığını bilmesi ek önlemler almasına sebep olur. Bu da bazı durumlarda düşüş için bir zemin hazırlar. Tüm kripto paralarda olduğu gibi Bitcoin de piyasadaki arz-talep dengesine göre değerlenir.

Bitcoin’in düşüşü en yüksek seviyeleri gördü ve artık düşüş mü yaşayacak sorularını sordurdu. Artık dünya tamamen dijital varlıklar üzerine kuruldu ve Bitcoin için bir sondan bahsetmek mantıksız. Bugün altcoinler bile her zamankinden daha fazla rağbet görüyor. Ayrıca dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin kripto paralara yönelen ilgisi de yadsınamaz. Buna ek olarak son yıllarda Asya’da ortaya çıkan kripto para birimleri, kıtanın önde gelen e-ticaret siteleriyle anlaşmalar sağlamış durumda. Peki bunlar ne anlama geliyor? Kripto paraların kullanım alanı ne kadar genişlerse, geçmişe dayalı “balon” yorumlarını çürütür. Nitekim Bitcoin çıktığı günden bu yana sonu gelmeyen spekülasyonlara maruz kaldı. Dünyanın önde gelen ekonomistleri hep bir felaketten bahsetti ve zaman aşımında kalan bu yorumların gerçekçiliği çürütüldü. Kısacası büyük trend çıkışını sürdürecek.

Hiçbir yatırım hayal ettiğiniz dik bir çizgi ile yükselmez. Bitcoin nispeten yükselme potansiyelini yitirmedi. Geçen yılın bu zamanlarında yatırım yapan tacirler fazlasıyla kâr elde etti. Şubat ayının başlarında meydana gelen düşüş bir fırsat yarattı. Uzun vadeli görünüm yükselişe geçtiğinde hisse senetleri ve kripto para birimleri için olduğu gibi geri çekmeler, düzeltmeler ve hatta ayı piyasaları size en iyi satın alma fırsatlarınızı sunacak. Geçtiğimiz yılın aralık ayından itibaren birkaç aylık yükselişte 40 bin dolar yükseldi ve sadece birkaç ayda 40 bin doların üzerine çıktı. Şimdilerdeki düşüş, biraz önce bahsettiğimiz dik yükselişin olmayacağının bir kanıtı. Resme büyük bir şekilde bakıldığında geçmişte buna benzer dalgalanmaların var olduğunu göreceğiz. Fakat değer ne kadar yüksek olursa, yükseliş ve düşüş ivmeleri de o kadar büyük dalgalanmalar olarak göze çarpar.

Kripto para satın almak isteyenlerin uzun vadeli getirileri göz önünde bulundurması gerekiyor. Bitcoin yorum ve analizleri, BTC’nin tekrar eski zirveyi göreceğini ve üzerine çıkacağını söylüyor. Ayrıca şu anki düşüş, satın almak için fırsat kollayanlar için bir şans. Siz de Bitcoin satın almak istiyorsanız, bu fırsatı dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ile değerlendirebilirsiniz. Binance, çıktığı günden bu yana dünyanın en geniş alış ve satış hacmine sahip bir platformdur.

Bitcoin (BTC) Nereden Alınır?

Kripto para borsası üzerinden işlem yapmak ciddi bir iştir. Gerçek paralar ile işlem yapmak, seçeceğiniz platformun birtakım özelliklerini göz önünde bulundurmayı zorunlu kılar. Şimdi Bitcoin (BTC) nereden alınır, nelere dikkat edilir gibi sorulara derinlemesine bakacağız.

Artık uygulamalar üzerinden pek çok şey yapmak olağan gözüküyor fakat kripto para almak ve satmak için uzun zamandır süregelen bir altyapı çalışmasından bahsedilebilir. Bugün dünyanın en büyük kripto borsalarının karşıladığı birtakım kriterler vardır. Yatırımcıların dikkate değer görmesi gereken kriterler şu şekildedir:

  • Güvenilirlik: Aklınıza gelecek her sektörde olduğu gibi, kripto para sektöründe de dikkate alınması gereken en önemli şey güvenilirliktir. Kripto para platformlarındaki güvenilirlik iki şekilde ele alınmalı. Bunlardan ilki uygulamanın kullanıcılara sunduğu güvenliktir. Kripto para borsaları, pek çok kimlik hırsızlığı olayına sahne olur. Kurumsal bir kripto para platformu, uygulama dışındaki uygulamanın güvenliğine de yüksek yatırımlar yapmak durumundadır. Öte yandan dikkate almanız gereken bir diğer husus da platformun güvenilirliğidir. Bu yüzden kurumsal ve güvenilir platformlara yatırım yapılmalıdır.
  • Opsiyon: Kripto para borsası hizmeti sunan bir platform, kullanıcılarına opsiyonlar sunarak hizmet kalitesini arttırabilir. Örneğin basitleştirilmiş alternatif uygulama, emir verme gibi seçenekler uygulama kalitesi açısından önem taşır.
  • Geniş ağ: Piyasada binlerce kripto para birimi ve farklı fiat para birimi mevcut. Genel olarak satın alım işlemleri dolar üzerinden yapılır fakat platformlar herhangi para birimini önce dolara sonra almak istediğiniz coine çevirir. Bu konuda seçeceğiniz platformun bu tip avantajlara sahip olduğundan emin olmanız tavsiye edilir.
  • Kullanım kolaylığı: Kripto para platformlarında işlem yapmak karmaşık ve zorlayıcı olabilir. Pek çok kullanıcının şikâyeti, uygulamaların zor olmasından kaynaklanır. Akıllı telefonlarda kullanılabilecek uygulamalar dışında masaüstü cihazlardan erişim sağlayabileceğiniz web siteler de büyük bir önem taşır.
  • Altyapı: Sağlam bir altyapı, kripto para uygulamalarında dikkat edilmesi gereken en önemli şeydir. Bunun nedeni, kripto para borsasının yığılmalara imkan tanıyan bir zeminde hizmet vermesi. Örneğin hızlı bir düşüş veya yükseliş anında milyonlarca kullanıcı aynı anda uygulamaya akın edebilir. Sağlam bir altyapı olmadığı taktirde sistem çökebilir. Bu her halükârda bir kayıp yaşamanız manasına gelir.
  • Dürüstlük: Kripto para borsalarındaki sorunlardan bir diğeri de uygulamaların kullanıcılarına yaşattığı adil kullanım koşullarından yoksunluk. Bazı uygulamalarda sahip olduğunuz coinleri yükseliş anında satmanız veya düşüş anında satın almanız kasten zorlaştırılır. Piyasada hizmet veren uygulamaların kullanıcılarının bu konudaki şikayetlerine rastlamanız mümkün.
  • Hız: Kripto para borsası, anlık hatta saniyelik işlemlerin gerçekleştiği, yakından takip etmeniz gerektiren pek çok parametreye sahiptir. Bu birimleri anlık takip edebilmek yatırım yapabilmeniz için çok önemlidir.
  • Uygun komisyon bedelleri: Yatırım yapacağınız kripto para borsası platformların kullanıcılara uyguladığı komisyon bedelleri değişiklik gösterebilir. En uygun komisyon bedelleri üzerinden işlem yapmak için platformların özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Biz, yukarıda yer alan tüm avantajları ve dezavantajları ortadan kaldıracak bir platform olan Binance’i tavsiye ediyoruz. Binance dünyanın en çok kullanılan platformu olarak kusursuz bir altyapıya sahiptir. Bu sayede milyonlarca kullanıcı aynı anda sorunsuz şekilde uygulamayı kullanabilmekte. Bu sayede yığılmalar olsa dahi herhangi bir satış ve alış işleminiz sekteye uğramaz. En uygun komisyon bedelleri üzerinden yüzlerce para birimi ile binlerce kripto parayı alıp satabilirsiniz.

Oluşturduğu milyarlarca dolarlık hacim ve milyonlarca kullanıcı ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, eylül 2017 yılında Changpeng Zhao tarafından kurulmuştur. Bugün bünyesinde 500 kişiyi istihdam eden platform Malta merkezlidir. Binance’e kaydolmak son derece basittir ve birkaç dakika içerisinde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. E-posta adresi, mail adresi ve kişisel bilgilerinizi girdikten sonra üyeliğiniz tamamlanır.

Binance avantajları, piyasada bulabileceğiniz en imkânlara sahip olmanızı sağlar. Ticaret sistemi kolaydır ve işlemlerin kendisi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Büyük hacim sayesinde işlemlerinizi tamamlamakta hiçbir sorun yaşamazsınız. Ticaretin yüksek likiditesi sayesinde daha az popüler jetonlarla işlem yapmak da mümkündür. Binance borsası ayrıca bir işlemin iki tarafını birbirine bağlayan sertifikalı bir algoritmaya sahiptir ve saniyede 1,4 milyona kadar çıkabilir.

Borsa, Binance Coin, Bitcoin, Cash ABC, Ripple, Dash , Ethereum, MIOTA , Stellar Lumens, Zcash ve NEO dahil olmak üzere yaklaşık 170 kripto para birimini destekler. Tarafınıza tahsis edilecek sürpriz maliyetler yoktur ve kripto paraları tamamen güven için ücretsiz şekilde depolayabilirsiniz. İşlem ücretleri sadece %0.1’dir ve dünyanın en uygun komisyon bedeline sahiptir. Web sitesinde, güncel ücretlere ilişkin güncel, ayrıntılı bir genel bakış da bulabilirsiniz, böylece web sitesini kullanmayla ilgili maliyetleri kolayca ve hızlı bir şekilde doğrulayabilirsiniz. Bu nedenle Binance ile ilgili görüşler oldukça olumludur.

Bitcoin (BTC) Kaç Dolar Olur?

Son zamanların kripto para piyasalarındaki en sık sorulardan biri, Bitcoin (BTC) kaç dolar olur?

Para birimlerinin lideri olan BTC’nin yeniden yükseleceği neredeyse kesin. Son zamanlarda zayıflama belirtileri ve şok edici gerilemeler herkesin malumu. Şimdilerde fiyatı 43.466 birim fiyatı ile düşüş serüveni devam ediyor fakat bu yeni yatırımcılara işaret ediyor. BTC düştükçe satın alım için bunu bekleyen yeni tacirler için yeni bir arz yaratacağını tahmin etmek için uzman olmaya gerek yok. Öte yandan düşüşün de yatırımcıların duyarlılığından söz edilebilir. Yani düşüş kripto para piyasasında bir paniğe sebep olabilir ve spekülasyonların gölgesinde yatırımlar başka para birimlerine kayabilir. Geçtiğimiz haftalarda BTC’nin düşüş yaşarken bazı para birimlerinin yükseldiğini gözlemlemişsinizdir. Bununla birlikte ters bir momentum da söz edilmelidir. Binance gibi platformların yatırımcılara sunduğu birtakım opsiyonlar vardır. Yeni başlayanlar için kısaca şöyle açıklamak gerekirse:

Belli bir birim üzerinden yatırım yapan kişiler, yatırımlarını güven altına almak isterler. Örneğin BTC birim fiyatı 5 iken yaptığınız yatırımlarda, 4’ün altına indiğinde otomatik bozdur emri verilir. Bu da ters yöndeki gerilemeyi tetikler. Birim ne kadar çok düşerse, otomatik emirler de o kadar yoğun çalışır. Bu devam ettiği müddet ek yönde itici bir dinamik oluşturur. Bitcoin’in buna benzer durumlara maruz kaldığından da bahsedilebilir.

Bu gidişatı 2020'de ilk 2 trilyon dolarlık teşvikin varlık fiyatlarını yeni zirvelere taşımasına yardımcı olduğunu gördük. Yeni yönetim, görece merkezci uzmanların bile çok büyük dediği ikinci bir teşvik başlatmaya hazırlanırken, yeni para akışı muhtemelen borsaya ve kripto paralara da girecek.

Bitcoin (BTC) için devam eden bir çekilme mevcut. Yakın zamanda BTC alan yatırımcıların çoğu zarar etti. Spekülatörlerin kaybetme korkusundaki panik havası bir çalkantı yarattı. Bu düşüşün bir diğer sebebi de Amerika Birleşik Devleti’nin yayınladığı teşvik paketi. Ne zamana kadar düşmeye devam edeceğini kestirmek imkânsız ancak yükseliş başladığında boğa koşusu yapacağı kesin. Bitcoin’in yükselmesini sağlayacak uygun ortamlar ve koşullar şu faktörlere bağlıdır

Makro zemin: Pandemi dolayısıyla zor günler geçiren küresel ekonomiler, merkez bankalarını bol miktarda yeni para basmaya zorladı. Teşvik önlemleri ve faiz oranları, fiat para birimlerinin değerini koruması için teşvik ediyor. Buna karşıt Bitcoin arzı yıllık 2.5 civarında genişliyor.

Ağ etkileri: Yukarıda da belirtildiği üzere Bitcoin fiat para birimlerine göre kıttır. Güçlü ağ etkileri, blok zincirinin güvenliğini sağlar. Öte yandan Bitcoin dünyanın en geniş kripto para birimidir. Bu kıtlık ve ağındaki güvenlik, birimin temel güvenliğini sağlar.

Kurumsal para akışları: Birçok kurumsal yatırımcının piyasaya anlamlı bir şekilde katılabilmesi için likidite hala yetersizdir. Örneğin küresel merkez bankaları, 2,6 trilyon dolardan fazla altın rezervine sahipler ve önemli bir sermayeyi BTC'ye tahsis etmek için mücadele edecektir. İnsanların çoğu henüz kripto paralara sıcak bakmıyor, kısa vadede kripto ödemelerin geniş ağlara yayılması mümkün değil. Şimdilik temkinli görülse de ilerleyen zamanlarda kurumların Bitcoin ile ödeme almayı kabul etmesi muhakkak görünüyor.

Sonuç itibariyle Bitcoin geçtiğimiz haftalara benzer çakılmalar yaşamış ancak yükselmeye devam etmiştir. Parametrelere genel bir bakış yaptığınızda sürekli bir yükseliş sürdüğünü görmek mümkün. Bugün dünyanın spekülasyona en açık birimlerinden olması şu an için güvenilmez bir görüntü yaratsa da dijitalleşen dünyada kripto paranın sarsılmaz bir yeri olacak. Bitcoin’in bu düşüşünü fırsata çevirmek ve 2025 yılına kadar çoğu analizin ön gördüğü yükselişten kâr elde etmek için tam zamanı. Bugün dünyanın en büyük kripto para borsasıolarak kabul edilen Binance, Bitcoin almak isteyenlerin ilk tercihi. Karmış veriler ve dijital para dünyasındaki rakamlar sizi korkutuyorsa Binance’in kullanıcılarına sunduğu farklı opsiyonlar mevcut.

Bitcoin (BTC) Haram Mı? Caiz Mi?

10 yıl önce kripto para borsasının ilk temellerini atan ve çıktığı günden beri değerine değer katan kripto para Bitcoin hakkında en merak edilen sorulardan birisi de Bitcoin (BTC) haram mı? Caiz mi? Din adamları ve dini kurumların görüşlerine göre Bitcoin (BTC) haram mı? Caiz mi? Konusunda detaylı bir makale ele aldık.

Geçtiğimiz nisan ayında, merkezi Endonezya’da bulunan Blossom Binance firması, çok sorulan bu soru üzerine Bitcoin’in tamamen şeriat kanunlarına uygun olduğunu açıklayan yaklaşık 22 sayfalık bir raporu sundu. Bitcoin’in haram mı olduğu konusu oldukça uzun zamandır büyük çoğunluğa sahip din adamları tarafından tartışılan bir konuydu. Blossom Binance firmasına göre, tüm kripto paraların öncüsü olan Bitcoin, devlet tarafından yasaklanmadığı sürece şeriata aykırı değil. Firma, Bitcoin’i fiat (itibari) para olarak değerlendirmekte. Ancak İslami Finans, Bitcoin alımı ve satımı konularında haram olmaması için bazı kurallar olduğunu belirtiyor. Bu kurallar tefecilik yapmamak ve faizden yararlanmamak.

Bitcoin (BTC) Helal Mi?

Blossom Finance firmasının kurucusu olan Matthew J. Martin, oldukça sık sorulan Bitcoin (BTC) helal mi? Sorusuna çok sık maruz kaldığına değindi. Martin, Bitcoin’in hem ödeme ağı hem de işlem olduğu için haram veya helal olması durumunun ne amaçla kullanılacağına göre değiştiğini söyledi. Ayrıca kripto parayı devlet yasaklamadığı sürece İslami para birimi olarak nitelendirilebileceğini de ekledi.

Müftü Muhammed Abu-Bakar, kendisine yöneltilen Bitcoin (BTC) haram mı? Helal mi? Sorularına karşı şu yanıtı verdi: “Şeriat olarak ele alındığında iki ve üçüncü bölgelerde Bitcoin dahil olmak üzere tüm kripto paralar helaldir. Ancak, şeriatın temel hedeflerinden biri de kişisel servetin korunmasıdır. Bu nedenle kripto paralara ilgi duyan kişilerin faiz gibi risklere dikkat etmesi gerekmektedir.”. Kısaçça özetlemek gerekirse, kripto paralar şeriata göre itibari para olarak kabul ediliyorlar. Bu nedenle Şeriat Kanunları gereğince kripto paralarının ödeme yöntemi olarak kullanılmasında herhangi bir sakınca görünmüyor. Ancak al/sat gibi işlemler yaparak faiz üzerinden para kazanmanın haram olduğu söylenebilir. Kısaca İslam dinine göre Bitcoin ne yazık ki bir yatırım aracı değil.

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Sorular ve Cevaplar

Gelecekte en düşük Bitcoin (BTC) fiyatı ne olacak?

Kadar $ 81,303.52 USD

Gelecekte Bitcoin'in (BTC) en yüksek fiyatı ne olacak?

Kadar $ 303,564.27 USD

Bitcoin (BTC) fiyatı gelecekte artacak mı?

Evet, gelecekte tahmin edilen verilerimize göre Bitcoin (BTC) fiyatı artacaktır.

Bitcoin'e (BTC) yatırım karlı mı yoksa zarar mı?

Evet, Bitcoin (BTC), tahminlerimize göre karlı bir yatırımdır.

Bitcoin (BTC) fiyatı gelecekte aşağı yönlü olacak mı?

Hayır, tahmini tahminimize göre Bitcoin (BTC) fiyatı düşmeyecek.

1 yıl sonra 1 Bitcoin ne kadar eder?

1 Bitcoin'in (BTC) fiyatı , 1 yıl içinde yaklaşık olarak mevcut Bitcoin fiyatından 2 kat daha fazla olmak üzere yaklaşık 94.497.49 USD'ye kadar çıkabilir .

Bitcoin'i nereden satın alabilirim?

Bitcoin satın almak ve takas etmek için birçok yer var, hepsini burada listeliyoruz .

Bitcoin fiyatı yarın ne olacak?

Algoritmamız, Bitcoin Fiyatının yarına kadar 61.158.97 USD'ye kadar çıkabileceğini tahmin ediyor .

Bir yıl sonra ( 2022 ) Bitcoin (BTC) fiyatı ne olacak ?

Kadar $ 94,497.49 USD

2 yıl sonra ( 2023 ) Bitcoin (BTC) fiyatı ne olacak ?

Kadar $ 109,440.09 USD

3 yıl sonra ( 2024 ) Bitcoin (BTC) fiyatı ne olacak ?

Kadar $ 144,654.60 USD

4 yıl sonra ( 2025 ) Bitcoin (BTC) fiyatı ne olacak ?

Kadar $ 164,669.72 USD

5 yıl sonra ( 2026 ) Bitcoin (BTC) fiyatı ne olacak ?

Kadar $ 203,274.97 USD

6 yıl sonra ( 2027 ) Bitcoin (BTC) fiyatı ne olacak ?

Kadar $ 218,121.93 USD

7 yıl sonra ( 2028 ) Bitcoin (BTC) fiyatı ne olacak ?

Kadar $ 302,901.36 USD

Bitcoin anlık, haftalık, aylık ve yıllık grafik verisi.

1 Bitcoin (BTC) Kaç Dolar?

Bitcoin Canlı Grafik Verileri ve 1 Bitcoin Ne Kadar? gibi sorular için en doğru adres Dövizmix. An itibari ile 1 Bitcoin bugün 57.154,4942 USD'dır.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Cmltpkn
02.05.2021 15:46

btc oldukca ınıslı cıkıslı hareketler sergılıyor ozellıkle kırılan hedeflerden cok cabuk dusebılıyor bu durumda pesınden hemen hemen tum alt coınlerı surukluyor bu surecte alım yapmak ancak alsatta mantıklı gelıyor orta vadıcıler ıcın pek sans yok uzun vadıcıler dıplerden toplayabılır btc her 4 saatlık dılımde hedefını kırdı derken tekrar asagı dusmekten cekınmıyor buda al satcıların ısıne gelmekte kendınızı uzmeyecek tutarlarda yatırım yapmayı unutmayın

Hydra
01.02.2021 12:57

İkili tepe yapmış vaziyette olduğu için şu an hala bir yükseliş beklemek söz konusu değil diye düşünüyorum. En iyi ihtimalle mor çizgiyi geçmeden daha fazla çıkmayacağı düşüncesindeyim. İndikatörler ise sat vermiş durumda ama 50 günlük ortalamanın üstünde tutunmuş destek yapmış diyebiliriz.. Bunun dışında fibo değerini destek yapmışta diyebiliriz. Farklı bir destek direnç bildiğim/öğrendiğim bilgiler kadarıyla mümkün değil çünkü tarihi zirvede olduğundan ve eskiden bu fiyatlara çıkmadığından en yakın değerler dışında çizebileceğim bir destek direnç noktası yok. Farklı düşüncesi olanlar varsa yorumda fikir alışverişince bulunabiliriz

Bitcoin yorumları
Mustafa
08.08.2020 03:34

Grafikte 2 zirve direnci mevcut, ayrıca TOBO formasyonu var. Yön yukarı. Yukarıdaki rakamlar direnç olarak takip edilebilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

Bitcoin yorumları
cagacu
14.05.2020 10:29

1d grafikte golden cross, 2017den gelen ucgen formasyonu slklsnasi olusuyor. bakalim bu bizi nereye goturecek.

cagacu
04.05.2020 10:49

acikcasi ben 2017den gelen ucgen formasyonu ile 9200 civarindaki direnc seviyesini takip ediyorum.

Hydra için cevaplandı.  Göster
Hydra
02.05.2020 17:51

@cagacu ne diyorsun grafiğe?

Mustafa için cevaplandı.  Göster
Mustafa
30.04.2020 17:50

BTC Kanal direncine değmiş ve geri gelmiş. Burda şimdi önemli olan fibonacci düzeltme kanalları.
9077 üzerinde kalamamış görünüyor. 8184-9077 arasında bir süre soğutma yapabilir.
Yatırım tavsiyesi değildir.

Bitcoin yorumları
Mustafa
16.04.2020 12:56

4 saatlik grafikte son 2 barın hacmi gayet güzel. 7000 üzerinde birkaç kapanış daha yaparsa aşağıdaki hedefe gidebilir. Yatırım tavsiyesi değildir.
#BTC
#BTCUSD
#BTCUSDT
#BITCOIN

Mustafa
15.04.2020 00:19

Grafikteki Fibonacci seviyeleri önemli. 7040 seviyesi geçilir ve 2-3 gün üzerinde kapanış olursa tekrar 10500 seviyeleri gündeme gelir.

Bitcoin yorumları
cagacu
06.03.2020 15:16

8.4K yi gordukten sonra tekrar yon yukari dondu. suan ilk beklentim 9400ler bakalim gecebilecek miyiz 👀

cagacu
24.02.2020 23:56

11K hedefi iptal oldu. sahsen yon 8K beklemedeyiz :/

cagacu
28.01.2020 23:16

hareketlendi yine yamanoglan. bir 10K ustu gelir mi acaba ? Longladik bekliyoruz✌

cagacu
16.12.2019 16:20

Hedef 5K USD hadi bakalim. yaktin bizi yamanoglan.

Anlık Bitcoin Yorumları (13)

Bu ay Bitcoin Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!

Bitcoin Son 1 Aylık Veri
SatışTarih
57.154,494212.07.2024
57.573,521811.07.2024
57.384,282310.07.2024
57.940,264209.07.2024
56.279,665508.07.2024
57.297,089907.07.2024
58.020,767706.07.2024
56.417,471005.07.2024
58.294,920804.07.2024
59.687,651903.07.2024
61.958,834202.07.2024
63.256,407101.07.2024
61.969,605130.06.2024
60.974,867129.06.2024
60.174,216128.06.2024
61.457,405527.06.2024
60.762,505926.06.2024
61.906,666725.06.2024
59.456,274724.06.2024
63.788,367023.06.2024
64.294,645022.06.2024
64.152,107821.06.2024
65.068,773120.06.2024
64.856,894119.06.2024
64.968,684718.06.2024
66.433,879217.06.2024
66.529,463316.06.2024
66.137,321715.06.2024
65.772,790714.06.2024
66.652,631413.06.2024
68.126,685012.06.2024