Altın Hesaplama ve Çevirici, 22 Ayar Gram ve Çeyrek Hesapla

Altın Hesaplama

Altın yatırımcısının en çok sorduğu soru altın nasıl hesaplanır? Altın hesaplama işlemini her ne kadar burada yazılı olarak anlatsak ta, altın hesaplama aracımız ile hızlı bir şekilde, canlı altın fiyatları üzerinden hesaplama işleminizi hesaplayabilirsiniz. Yapacağınız tüm işlemler güncel altın fiyatları ile hesaplanmaktadır. Altından paraya çevirme ile anlık olarak elinizdeki altınları paraya çevirebilirsiniz.

Altın Gram Hesaplama

Birçok yatırımcı altın gram hesaplama konusu için detaylı şekilde araştırma yapmakta. Elinde bulunan altınlarını nasıl hesaplayacağını bulmaya çalışarak zaman kaybetmekteler. Gram tl hesaplama ve gram altın bozdurma hesaplama işlemlerinizi zaman kaybetmeden bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz. Gram altın kar hesaplama aracımızı ile alım yaptığınız gram altın üzerinden ne kadar ettiğinizi hesaplayabilirsiniz.

Altın hesaplama nasıl yapılır: Altın hesaplama yapabilmek için öncelikle tam olarak ne kadar altınım var diye kendinize sormalısınız. Dünya borsasında altın fiyatları ons ve gram üzerinden işlem görmektedir. Gram altın hesaplama işlemi yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir. Öncelikle altının gramı nasıl hesaplanır buna bakalım.

Altın gram hesaplama işlemi için anlık ons altın fiyatları hakkında bilgiye sahip olmalısınız. 1 gram altın hesaplama şöyle yapılmaktadır:

  • 1 ons altın 31,10 gramdır.
  • Sahip olunan gram altın miktarını 31,10 değerine bölerek ons değerini bulabilirsiniz.
  • Borsadaki 1 ons altın değeri ile elde ettiğiniz sonucu çarpın.
  • Altının ons fiyatı dolara göre belirlenmektedir. Dolar hesaplama aracını kullanarak, anlık değerini bulabilirsiniz.
Gram Altın Hesaplama

22 Ayar Gram Altın Hesaplama

22 Ayar Gram Altın Hesaplama işlemi biraz daha farklılık gösterir. Öncelikle altının ayarını 24’e bölmelisiniz. Örneğin 22 ayar altın hesaplama için 22/24=0.91666 sonucuna ulaşırız. Bu işlemi en güncel ve kolay şekilde hesaplayabilmek için sayfamızda yer alan 22 ayar altın çevirici aracını kullanabilirsiniz.

Çeyrek Altın Hesaplama

Çeyrek Altın Hesaplama işlemi için öncelikle çeyrek altın fiyatı bugün ne kadar bilmelisiniz. Bunun için çeyrek altın sayfamızı ziyaret edebilir ve anlık fiyatları görebilirsiniz. Çeyrek altın hesaplama yöntemi ile ya da sayfamızda yer alan altın tl hesaplama aracına miktarı yazarak, çeyrek hesaplama işleminizi güncel ve anlık olarak yapabilirsiniz.

Altın Satış Hesaplama

Altın satış ve alış hesaplama için elinizdeki altın miktarını ilgili alana girerek, hesaplama işleminizi aynı anda alış ve satış fiyatı ile kıyaslayabilirsiniz. Unutmayın ki alım yaptığınız altın fiyatı ile satış yapacağınız fiyat farklı olacaktır.

Tahmini Altın Hesaplama

Tahmini altın hesaplama: Bu hesaplama aracı size elinizdeki altınların kaç para edeceğini güncel fiyatlar üzerinden vermektedir. Altınlarınızı bozduracağınız banka, döviz ve kuyumcularda fark gösterebilir. Bozdurma işlemi öncesi tahmini altın hesaplama ile ne kadar TL alacağınızı tahmin edebilirsiniz.

altın tl hesaplama

Altın TL Hesaplama

Altın tl hesaplama aracı, alış ve satış olarak ikiye ayrılmaktadır. Sitemiz üzerinde gram altın alış ve satış fiyatı yer almaktadır. Örneğin gram altın fiyatı anlık olarak 500 TL ise 10 gram altın hesaplaması sonucunda 5000 TL sonucu ortaya çıkar. Fakat gram altın çevirme işlemi her zaman bu kadar kolay olmamaktadır.

Eğer 5,14 gram altınınız varsa anlık gram altın fiyatını öğrenerek çarpmanız gerekiyor. Bu nedenle pek çok borsa sever web sitemiz üzerinde yer alan çeyrek ve gram altın hesaplama aracımızı kullanmaktadır. Eğer bir altın hesabı sahibi değilseniz bu hesaplama aracı tam size göre!

Cumhuriyet Altını Hesaplama

Cumhuriyet Altını diğer bir adıyla Ata altın, TBMM kararı ile standartları belirlenerek, para yerine de geçen, Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden ve Darphane tarafından üretilebilen bir altın türüdür. Cumhuriyet altını hesaplama işleminizi bu sayfamızdan güvenle yapabilirsiniz.

Toplu Altın Hesaplama

Toplu altın hesaplama diğer bir adı ile çoklu altın hesaplama aracımız ile aynı anda toplu hesaplama yaparak elinizdeki altının hem TL değerini, hem de diğer altın türlerinde ne kadar değer gördüğünü hesaplayabilirsiniz. Çoklu altın hesaplama aracımız tüm hesaplama işlemlerinizi hızlı ve kolay şekilde yapar.

Altın Çevirici

Altın çevirici aracmızı ile sayfamızda yer alan altın tl hesaplama aracına miktarı yazarak altın çeviri yapabilirsiniz.

Örneğin 15 Gram altınınızın kaç çeyrek ettiğini güncel altın hesaplama çevirebilirsiniz.

22 ayar bilezik hesaplama

22 Ayar Bilezik Gram Fiyatı Hesaplama

Piyasada satılan altın bilezikler sıklıkla 22 ayar altın olarak sunulmaktadır. Sahip olduğunuz bilezikler eğer 22 ayar altın ise. siz de hemen yukarıda yer alan 22 ayar bilezik gram fiyatı hesaplama aracımızdan da "22 Ayar Bilezik" sekmesine elinizdeki 22 ayar bilezik adedinizi girin ve kaç tl veya kaç gram ediyor hesaplayın.

Tam Altın Hesaplama

Tam altın hesaplama: T.C. Darphanesi tarafından üretilmekte olan tam altın toplamda 22 ayardır. Gram ağırlığı ise 7.016 ve çapı 30 mm’dir.
Tam altının bir yüzünde Türkiye Cumhuriyeti ve basıl tarihi, diğer yüzünde Atatürk resmi ve kenar süslemeler bulunmaktadır. Tam altın hesaplama aracımız ile elinizdeki tam altının ne kadar ettiğini hesaplayabilirsiniz.

Altın Kar Hesaplama

Altın kar hesaplama işlemi için almış olduğunuz altının alış fiyatını bilmeniz gerekmektedir. Örneğin 1 Gram altını 1 ay önce ve 500TL den aldığınızı düşünelim. Altından elde ettiğiniz karı hesaplamak için güncel altın fiyatından alım yaptığınız fiyatı çıkarmanız yeterli olacaktır. Yine örneğimiz ile gidersek 1 Gram altın şuan için alış fiyatı 515TL olarak düşünelim. 515TL-500TL= 15TL olarak toplamda altından kar etmiş olacaksınız.

Kuyumcu Altın Hesaplama

Kuyumcu altın hesaplama işlemi diğer işlemlerden biraz daha karmaşık bir işlem olmakta. Her kuyumcu belli bir oran üzerinden farklı alış ve satış fiyatları belirlemekte. Bozum yapacağınız miktar bile kuyumcu altın hesaplama işleminizi değiştirecektir. Bu sebep ile altın hesaplama aracımız size kuyumcuda bozacağınız fiyatlar için altın hesaplama tahmini olacaktır.

Altın Borcu Hesaplama

Altın borcu hesaplama işlemi için borç almış olduğunuz altının ilgili tarihteki alış fiyatını bilmeniz gerekmektedir. Örneğin 10 Gram altını 5 ay önce ve 1000TL den borç aldığınızı farz edelim. Borcu hesaplamak için güncel altın fiyatından, borçlandığınız alım yaptığınız fiyatını çıkarmanız yeterli olacaktır. Örneğimiz ile gidersek 1 Gram altın şuan için alış fiyatı 2000TL olarak düşünelim. 10*1000TL=10.000TL eder, 10*2000=20.000Tl ile 10.000Tl lik bir zararınız olmuş olur. Altın borç hesaplama işleminizi elinizdeki altın verileri ile bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Altın Ortalama Hesaplama

Altın ortalama hesaplama işlemi nasıl yapılır? Farklı zamanlar da ve farklı altın fiyatı ile yaptığınız altın alımlarınızın ortalamasını hesaplamak için, her bir alım işlemini bir yere not etmelisiniz. Bu veriler ile elinizdeki altınların ortalamasını hesaplamak çok kolay olacaktır. Bu hesaplama ile altın ortalama maliyetiniz de ortaya çıkmış olur.

Bir örnek ile açıklamak gerekirse 3 alım yaptığınızı düşünelim.

1- 5 gram 500TL

2- 10 gram 550TL

3- 10 gram 600TL

Ortalama maliyetinizi bulmak için 5+10+15=25 adet Gram karşılığında toplamda 1.650TL ödeme yaptınız. Şimdi toplam maliyeti işlem adedine bölelim 1650/3=550TL ortalama çıkacaktır. Tüm bu işlemler karmaşık geldi ise sitemize üye olarak elinizdeki tüm döviz ve altınların ortalamalarını anında hesaplayabilir, kayıt altında tutarak yeni alımlar ekleyebilirsiniz. Yapmış olduğunuz işlemlerden ne kdara kar ettiğinizi anında görebilirsiniz. Lütfen öncelikle üye girişi yapın ardından Yatırımlarım sayfanıza gidiniz.

tahmini altın hesaplama

Altın Al Sat Hesaplama

Altın al sat hesaplama işlemi için elinizdeki fiziki altının tipini ve sayısını bilmenizi yeterli olacaktır. Altın al sat hesaplama aracımız ile anında alış ve satış fiyatına göre hesaplama yapabilirsiniz.

Altın Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Eğer bir bankada altın hesabı sahibi değilseniz kendiniz hesaplamalısınız. Altın borcu hesaplama işlemi de gram ve çeyrek altın hesaplama işlemine benzemektedir. Eğer 18,14 gram altın için kredi hesaplama işlemi yapmak istiyorsanız anlık gram altın fiyatı ile sahip olduğunuz borcu çarpmalısınız.

Altın Hesabı Faiz Hesaplama Nasıl Yapılır?

Altın faiz hesaplama işlemleri için öncelikle bir altın hesabı sahibi olmalısınız. Hali hazırda müşterisi olduğunuz bir bankada yeni altın hesabı açabilirsiniz. Eğer başka bir bankada altın hesabı açmak istiyorsanız aşağıdaki yönergeleri okumalısınız.

Vadeli ve Vadesiz Altın Hesabı Nedir?

Eğer altın hesabı sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki konular konusunda dikkatli olmalısınız.

  • Vadeli ve vadesiz altın hesabı hakkında araştırmalısınız.
  • Altın hesabının para kesip kesmediğini araştırmalısınız.
  • Altın hesabının ne kadar kazandırdığı araştırmalısınız.
  • Altın hesabı açmanın ücretini araştırmalısınız.
  • Altın hesabı faizini araştırmalısınız.

Yeteri kadar araştırma yaptığınızda size en uygun bankayı seçebilirsiniz. Vadeli altın hesaplama işlemleri için sayfamızdaki altın tl çevirici aracını kullanabilirsiniz.

Altın Ne Kadar?

Tüm altın emtiaları için altın fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Yine de bu sayfadan gram ve çeyrek altın anlık fiyatlarını görebilirsiniz. Eğer çeviri aracımızı kullanmak isterseniz gram ve çeyrek altın hesaplama işlemini anında kolayca yapabilirsiniz.

Altın hesaplama aracı sayesinde, hesaplamak istediğiniz altın miktarını belirleyerek tüm altın türlerindeki karşılığını, hesaplamak istediğiniz değeri belirleyerek ulaşabilirsiniz. Altın yatırımlarınızı (Gram, çeyrek vb) aktif şekilde takip etmek ve kullanabilmek için altın hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

22 Ayar Altın Bilezik Fiyat Hesaplama

22 ayar altın bilezik fiyat hesaplama yapmak için öncelikle bilmeniz gereken;

Düşünelim ki, elinizde 22 ayar iki adet altın bilezik olsun, hesaplama yaparken unutmayın ki bu iki bileziğin fiyatlarının aynı olacağını göstrmez. Her iki bilezikte 22 ayar olabilir ama gram ağırlığı bakımından farklılık gösteriyorsa bu iki bileziğin alım ve satış fiyatıda farklılık gösterecektir. 14, 20 yada 30 gram gibi farklı ağırlıklara sahip bileziklerin fiyatları birbirinden farklı olacaktır.

Aynı ayar fakat farklı gram ağırlığına sahip bilezik hesaplanırken en önemli fark yaratan özellik budur. Bunun dışında işçilik ücretleride bu fiyatı değiştiren diğer bir unsurdur.