Amerikan Doları

8,0580
08:00:10
Bugün En Yüksek
8,2269
Bugün En Düşük
8,0057
* Piyasaların kapalı olduğu gün ve saatlerde veri akışı bulunmamaktadır.

Amerikan Doları Yorumları (89)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
cagacu
15.04.2020 00:00

deme onu deme 😲

serkan için cevaplandı.  Göster
serkan
14.04.2020 21:00

Sorma gramıda sattık.

cagacu için cevaplandı.  Göster
Mustafa
14.04.2020 16:30

6,80 de acayip bir mücadele var :)
Serkan, tutma gitsin rahat rahat.

cagacu
14.04.2020 14:51

yine kacti diyorsun :)

serkan için cevaplandı.  Göster
Mustafa
13.04.2020 18:03

Dolar 6,80 i geçerse hızlı bir şekilde 6,95 i görecektir. Orta vade hedef 7,10-20 ler.
Geri çekilmesi durumunda trend bozulmaması için 6,65 in altında kapanış yapmamalı. Stop 6,60 diyebiliriz

Amerikan Doları yorumları
iremhizli
09.04.2020 19:19

Çok teşekkürler cevap için. Kararsız kaldım çok.

serkan için cevaplandı.  Göster
serkan
09.04.2020 19:18

6.80 lerden dönme olasılığı yüksek geliyor bana ama siz bilirsiniz ytd diyelim.

iremhizli için cevaplandı.  Göster
iremhizli
09.04.2020 19:15

Burdan dolara girmek mantıklı olur mu?

serkan
04.04.2020 23:12

Grama girdim bir parça. Dolar heran dönecekmiş gibi geliyor bana. Geçen sene buralardan girip yaptım bu hatayı. :(

cagacu için cevaplandı.  Göster
cagacu
04.04.2020 12:02

Dolar kolay kolay dusmez yilanogluna guvenin :) ABD para basiyor ama o para ortaliga sacilmiyor gidecegi yer var paranin. ayrica TCMB nin da para (dolayli yoldan) bastigini dusunursek ne bu gidisat daha devam edecek gibi duruyor.

serkan
01.04.2020 21:21

Ben bu seviyeden girmem.

serkan
01.04.2020 21:20

Geçen sen gördüğü seviye ye gelmeden rahat etmeyecek belli.

Aydin için cevaplandı.  Göster
Aydin
01.04.2020 21:14

Dolara fazla girmenizi tavsiye etmiyorum. Düşecek ümidiyle bekliyoruz. Abd milyon dolarları basıyorken bu artışın bir düşüşü olur

serkan
01.04.2020 15:06

6.67 oldu dileyen varsa girsin :D

cagacu için cevaplandı.  Göster
cagacu
01.04.2020 14:48

usdtry her seviyeden girmek cesaret istiyor. ama bir sure sonra donup iyiki girmisim diyorsun. henuz bunun aksini yasamadim :D

serkan için cevaplandı.  Göster
serkan
01.04.2020 14:29

Yaklaşıyor yaklaşmakta olan. Buralardan girmek büyük cesaret geçen sene yaptım bu hatayı. Çok bekledim sonra.

cagacu için cevaplandı.  Göster
cagacu
01.04.2020 14:22

yeni bir ATH geliyor.

serkan
01.04.2020 11:40

Aldı başını gitti, bakıyoruz arkasından.

admin
29.03.2020 20:24

Hosting kaynaklı bir sorun yaşayarak yaklaşık 2 gün hizmet veremediğimiz için siz kullanıcılarımızdan özür dileriz.

Cmltpkn
13.03.2020 12:46

Dolar bu korona krizi firsata cevirebilir

Canlı Dolar Kuru Kaç Tl - USD Dolar Fiyatları ve Yorumları

Serbest Piyasada Anlık 1 Dolar Kaç TL?

Dolar serbest piyasada, ilgili yazının yazıldığı 4.4.2021 tarihinde 8,1553 üzerinden işlem görmektedir. Dolar kuru çeşitli faktörlere göre artıp azalabilmektedir. Bu nedenle ilgili kurun anlık olarak takip edilmesi gerekmektedir. 1 Dolar kaç TL şeklindeki bir soruyu merak ediyorsanız, Dovizmix üzerinden incelemelerde bulunarak öğrenebilirsiniz.Doların kuru ABD ekonomisi ve karşılığında bulunan para biriminin sahip olduğu ülkenin ekonomisinden etkilenmektedir. Örneğin USDTRY ifadesi, dolar ile TL’nin endeksini ifade etmektedir. Dolayısıyla ABD ve Türkiye ekonomisinden etkilenecektir. Ayrıca Dolar TL değerlerini anlık olarak Dovizmix üzerinden takip edebilirsiniz. Böylelikle piyasa verilerinden anında haberdar olabilirsiniz. Dolar yorumları için de sitemizi kullanabilir, en güncel verilerle donatılmış olan yorumları okuyabilirsiniz.

Dolar Neye Göre Değişir?

Doların neye göre değişeceği tamamen ülke ekonomilerine ve serbest piyasadaki doların arz – talep değerlerine bağlıdır. Örneğin Dolar Türk Lirası paritesi, ABD ve Türkiye ekonomilerinin yanı sıra, global dünya ekonomisinden de etkilenmektedir. Türkiye’den gelen haberler, Amerika’dan gelen haberler, önemli olaylar, direkt olarak piyasayı etkilemektedir. Ayrıca 1 Dolar fiyatını öğrenmek için sitemizi takip edebilir, ilgili değişimin neye göre olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Bununla birlikte serbest piyasa söz konusu olduğundan dolayı, doların arz ve talebine göre de dolar fiyatları belirlenmektedir. Daha detaylı gözlem yapabilmek için 1 Dolar kaç TL şeklinde sitemiz üzerinden araştırma yapabilirsiniz. İlgili veriler anlık olarak değişmektedir ve Dolar canlı bir şekilde izlenebilmektedir. Dolar kuru canlı takibi için sitemizin üst kısmında yer alan değişimleri takip edebilirsiniz.

Dolar İyi Bir Yatırım Aracı Mı?

Doların iyi bir yatırım aracı olup olmadığı, tamamen trendlere bağlıdır. Örneğin doların yükseliş trendine girdiği dönemde alıp, düşüş trendine girdiğinde satarsanız, zarar edebilirsiniz. Dolayısıyla iyi bir yatırım aracı olmayacaktır. Bu nedenle trendlerin iyi bir şekilde yakalanması gerekmektedir. Dolar kaç para şeklinde araştırma yapıyorsanız, bu fiyatları dönemsel olarak incelemeniz yerinde olacaktır. Bu şekilde haftalık, günlük, saatlik ya da daha uzun vadede aylık, yıllık, 5 yıllık gibi trendleri inceleyerek gelecek hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Trendleri iyi bir şekilde yakalamanız halinde ve doların neye göre değiştiğini anlamanız halinde ilgili yatırım aracı, sizin için doğru ve uygun olacaktır. Canlı dolar takibi için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Dovizmix, sizlere anlık olarak veri sunmaktadır. Dolar kaç lira şeklindeki konuyu bu şekilde takip ederek trendleri yakalayabilirsiniz.

Dolar Satış Fiyatı Ne Kadar?

Doların satış fiyatı, ilgili yazının yazılmış olduğu 4.4.2021 tarihinde 8,15 TL’dir. Bir de doların sıklıkla kullanılan çeşitli para birimlerine karşı oluşturulan sepet üzerinden dolar endeksi mevcuttur. USD kurları açısından bu endekste önemlidir. Anlık dolar takibi bu şekilde yapılarak, satış fiyatının oluşturmuş olduğu trendleri yakalayabilirsiniz. Bu da sizlerin iyi bir şekilde yatırım yaparak kâr etmenizi sağlayacaktır. Canlı dolar kuru takibi için Dovizmix adlı web sitemizin ilgili sekmesine tıklayabilir ve takip işlemlerine başlayabilirsiniz.USD TL kuru açısından düşünüldüğünde, Türkiye ve Amerika’yı ilgilendiren ekonomik haberler, direkt olarak fiyatları etkilemektedir. Buna göre faiz kararları, dış borç stoku, işsizlik, enflasyon, durgunluk gibi faktörler, dolar alış satışını etkilediği için bu da arz – talebi etkiler. Arz ve talebin etkilenmesi sonucunda kurda değişimler meydana gelir. Unutmayın, parayı bir mal olarak kabul edersek, az bulunan bir mal o kadar kıymetlidir. Bir ülkede bir para birimi nadir bulunuyorsa, o kadar kıymetli olacaktır. Bu nedenle ülkeye olan döviz giriş çıkışları da çok önemlidir. Amerikan Doları bu şekilde takip edildiğinde ve finansal okuryazarlık seviyenizi arttırdığınızda, daha net ve doğru yatırımlar yapabilirsiniz.

Dolar Kuru Hangi Bankalardan Alabilirim?

Dolar alış işlemini bütün bankalardan yapabilirsiniz. Ancak bankaların alış ve satış fiyatları arasındaki makas bazen çok fazla açık olabilmektedir. Bu, elbette bankanın fiyat politikalarına göre belirlenmektedir. Bu nedenle makasın dar olduğu bankaları tercih etmenizde fayda var. Serbest piyasa dolar fiyatına en yakın bankayı tercih edebilirsiniz.Serbest piyasada doların kaç TL olduğunu öğrenmek için Dovizmix’i anlık olarak takip edebilirsiniz. Bu ve bunun gibi haberleri, detayları ve takip işlemlerini incelemek için Dovizmix’i kullanabilirsiniz. ABD dolarıülkemizde en çok işlem gören ve yatırım aracı olarak görülen para birimlerinden birisidir. Dolar kuru bugün şeklinde arama yaparak daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Yine aynı şekilde son dakika dolar haberleri için de sitemizi takip edebilirsiniz.TL Dolar paritesi de bahsettiğimiz durumlardan etkilenmektedir.

Canlı Dolar Yorumları Nereden Takip Edilir?

Dolar güncel bir şekilde, anlık takip yaparak Dovizmix üzerinden takip edilebilmektedir. Aynı şekilde dolar yorumları da canlı ve anlık olarak sitemiz üzerinden takip edilebilmektedir. 1 Dolar kaç lira olduğunu merak ediyorsanız, sitemizin üst sekmesinde yer alan USD, EURO gibi para birimlerinin bulunduğu kısımda anlık olarak takip edebilirsiniz. Dolayısıyla bu şekilde bugünkü dolar kurunu takip edebilirsiniz. Eğer tam tersi olacak şekilde, yani 1 TL kaç Dolar merak ediyorsanız, sitemizde yer alan çeviricileri kullanabilirsiniz.Dolar kuru yorumları açısından da sitemiz, oldukça güncel veriler sunmaktadır. Dolayısıyla, canlı dolar yorumları direkt olarak sitemiz üzerinden takip edilebilmektedir diyebiliriz. Ayrıca Dolar kuru güncel bir şekilde takip etmeniz yetmemektedir. Kur dolar değerini anlamlandırabilecek bilgi birikimine de sahip olmanız gerekmektedir. Dolar alış fiyatı ve Dolar satış fiyatı yorumlamasını ancak bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Finansal okuryazarlık derecenizi de arttırmanız gerekmektedir. Bu, yatırımlarınızı daha bilinçli bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

En İyi Dolar Kuru Fiyatları Hangi Bankada?

En iyi dolar kuru fiyatlarının hangi bankada olduğu, bankaların uygulamış olduğu fiyat politikalarına bağlıdır. Bu nedenle bankaların sunmuş olduğu fiyatların, serbest piyasa dolar fiyatlarına en yakın derecede olması çok önemlidir. Türk Lirası dolar karşısında değerlenirse ya da değer düşüklüğü yaşarsa, anlık olarak sitemiz üzerinden ya da bankaların internet şubeleri üzerinden takip edilebilmektedir. Bankaların sunmuş olduğu fiyat listelerine ulaşmaya çalışın. Bu fiyat listelerindeki alış ve satış fiyatının serbest piyasaya ne kadar yakın olduğuna baktıktan sonra, en yakın fiyatı veren bankayı tercih edebilirsiniz. Dolar TL kuru ne kadarsa, bankaların da o fiyattan işlem yapması gerekir fakat bankalar komisyon ücreti adı altında fiyat farklılıklarını sizlere sunabilmektedir. Bu nedenle ilgili makas aralığının en dar olduğu bankayı tercih etmenizde fayda bulunmaktadır. Dolar satış işlemlerinde de aynı unsurlar geçerlidir. Anlık Dolar kuru takibi yaparak USDTRY paritesinde kâr ve verimlilik elde edebilirsiniz.

Anlık Dolar Kuru Grafiği Verileri Nerede Bulabilirim?

Dolar anlık olarak sitemiz üzerinden yayınlanmaktadır. Ayrıca USDTRY paritesine tıkladığınız takdirde, grafikler de karşınıza çıkmaktadır. Bu nedenle grafik verileri de anlık olarak sitemiz üzerinden takip edilebilmektedir. Canlı Dolar yorumları da sitemiz üzerinden takip edilebildiği için, iki unsura sahip olarak en doğru tercihleri yapabilirsiniz. Bugünkü Dolar fiyatı ne kadar şeklindeki sorunun yanıtı da sitemizde mevcuttur. Dolar lira karşısında değer kazanırsa ya da değer kaybederse bu direkt olarak grafiklerimize yansıyacaktır. Dolar Borsa takibi de sitemiz üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu gibi unsurlar sayesinde en doğru yatırımı yapabilirsiniz.Bir Dolar kaç TL şeklindeki sorunun yanıtı 8,15 TL’dir. Güncel Dolar yorumları için ayrıca bir araştırma yapmanıza gerek yoktur. Çünkü Dovizmix üzerinde bu yorumlar da yayınlanmaktadır. Dolar son durum nedir, Merkez Bankası dolar kuru ve USD kuru gibi verilerin tamamı sitemizde mevcuttur. Bu nedenle USD yorumları şeklinde araştırma yapmanıza gerek kalmadan tüm verileri Dovizmix içerisinde bulabilirsiniz. Dolar kuru tahminleri açısından düşünüldüğünde başkalarının tahminlerine çok da güvenmemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü başkası, sizin nasıl bir yatırım yapacağınızı bilmiyor olabilir. O kişiye ne kadar güveniyor olursanız olun güncel dolar yorumları takip edilerek bir sonuca varılamaz. İlgili yorumlar önemlidir, ancak sadece bu yorumlara göre yatırım yapmanız doğru olmayacaktır. Dolar TL kurları için sitemizi takipte kalmaya devam ediniz.

Amerikan Doları Hangi Ülkelerde Kullanılıyor?

Amerikan Doları, dünyanın her yerinde geçerliliği olan bir para birimidir. Dolayısıyla hemen her ülkede kullanılmaktadır diyebiliriz. Bugün dolar kaç para oldu diye merak ediyorsanız, ülkemiz için de dolar kuru çok önemlidir. Çünkü ülkemizde birçok mal ve hizmetin fiyatı, direkt olarak dolara bağlıdır diyebiliriz. Bu nedenle dolardaki değişimlerden çok çabuk bir şekilde etkilenebiliyoruz. Güncel dolar kuru üzerindeki değişikliklerden bir başka etkilenenler ise dolar borcu olan kişi ve kurumlardır. Bu nedenle ülkemiz açısından Dolar çok önemlidir. Bugün birçok kişi Amerikan Doları kaç para şeklindeki soruyu merak ediyorsa, bunun sebebi budur. Birçok kişi günlük Dolar kuru takibini yapmaktadır. Maliyetleri etkileyen Dolar, enflasyonun artmasında da etkilidir. Enflasyon ise ülkenin tüm bireylerini etkileyen bir unsurdur. Dolar fiyatı kaç TL gibi bir soru, bu nedenle sorulabilmektedir. Dolar kuru anlık takibini, sistemimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yine aynı şekilde USD kaç TL bir Amerikan Doları kaç para, Dolar bugün kaç para gibi soruları merak ediyorsanız, sistemimizde bütün bu soruların yanıtı mevcuttur. Serbest piyasa dolar kuru üzerinden yapılan işlemler, bu nedenle ülke ekonomisi için çok önemlidir. Özetle, Dolar kaç TL bugün ya da bir Amerikan Doları kaç TL gibi bir soruya verilebilecek yanıt, 8,15 TL’dir. Canlı dolar fiyatı takibi ve grafik takibi, sistemimiz üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Son dakika dolar yorumlarına da web sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bu ve bunun gibi birçok bilgi ve veri, sitemiz aracılığıyla sizlere sunulmaktadır.
1 Amerikan Doları Kaç TL? Amerikan Doları Canlı Grafik Verileri

1 Amerikan Doları an itibari ile 8,0580 TL'dir.

Amerikan Doları Düşermi? Artarmı?

Artar'mı Azalır'mı! Sende tarafını seç. "Artar"diyorsan "Artar" butonunu, "Azalır" diyorsan, "Azalır" butonunu tıkla!

% 0

Toplam Oy: 0
% 0
Toplam Oy: 0y

* Bu özellik, sitemiz kullanıcılarının fikirlerini göstermektedir. Asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmez.

DövizAlışSatışFark
Dolar8,05778,0580
% -0,0011
İngiliz Sterlini11,160511,1952
% 0,0000
İsviçre Frangı8,75628,7653
% -0,0010
Japon Yeni7,40447,4116
% -0,0005
Kanada Doları6,43986,4467
% -0,0001
Norveç Kronu0,96220,9654
% 0,0012