Dolar USD Canlı Grafik

Dolar

  18:38:45
20,8130
% 0,0001
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

20,7364 21,3917

Serbest Piyasada Anlık 1 Dolar Kaç TL?

Dolar serbest piyasada, ilgili yazının yazıldığı 4.4.2021 tarihinde 8,1553 üzerinden işlem görmektedir. Dolar kuru çeşitli faktörlere göre artıp azalabilmektedir. Bu nedenle ilgili kurun anlık olarak takip edilmesi gerekmektedir. 1 Dolar kaç TL şeklindeki bir soruyu merak ediyorsanız, Dovizmix üzerinden incelemelerde bulunarak öğrenebilirsiniz.Doların kuru ABD ekonomisi ve karşılığında bulunan para biriminin sahip olduğu ülkenin ekonomisinden etkilenmektedir. Örneğin USDTRY ifadesi, dolar ile TL’nin endeksini ifade etmektedir. Dolayısıyla ABD ve Türkiye ekonomisinden etkilenecektir. Ayrıca Dolar TL değerlerini anlık olarak Dovizmix üzerinden takip edebilirsiniz. Böylelikle piyasa verilerinden anında haberdar olabilirsiniz. Dolar yorumları için de sitemizi kullanabilir, en güncel verilerle donatılmış olan yorumları okuyabilirsiniz.

Dolar Neye Göre Değişir?

Doların neye göre değişeceği tamamen ülke ekonomilerine ve serbest piyasadaki doların arz – talep değerlerine bağlıdır. Örneğin Dolar Türk Lirası paritesi, ABD ve Türkiye ekonomilerinin yanı sıra, global dünya ekonomisinden de etkilenmektedir. Türkiye’den gelen haberler, Amerika’dan gelen haberler, önemli olaylar, direkt olarak piyasayı etkilemektedir. Ayrıca 1 Dolar fiyatını öğrenmek için sitemizi takip edebilir, ilgili değişimin neye göre olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Bununla birlikte serbest piyasa söz konusu olduğundan dolayı, doların arz ve talebine göre de dolar fiyatları belirlenmektedir. Daha detaylı gözlem yapabilmek için 1 Dolar kaç TL şeklinde sitemiz üzerinden araştırma yapabilirsiniz. İlgili veriler anlık olarak değişmektedir ve Dolar canlı bir şekilde izlenebilmektedir. Dolar kuru canlı takibi için sitemizin üst kısmında yer alan değişimleri takip edebilirsiniz.

Dolar İyi Bir Yatırım Aracı Mı?

Doların iyi bir yatırım aracı olup olmadığı, tamamen trendlere bağlıdır. Örneğin doların yükseliş trendine girdiği dönemde alıp, düşüş trendine girdiğinde satarsanız, zarar edebilirsiniz. Dolayısıyla iyi bir yatırım aracı olmayacaktır. Bu nedenle trendlerin iyi bir şekilde yakalanması gerekmektedir. Dolar kaç para şeklinde araştırma yapıyorsanız, bu fiyatları dönemsel olarak incelemeniz yerinde olacaktır. Bu şekilde haftalık, günlük, saatlik ya da daha uzun vadede aylık, yıllık, 5 yıllık gibi trendleri inceleyerek gelecek hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Trendleri iyi bir şekilde yakalamanız halinde ve doların neye göre değiştiğini anlamanız halinde ilgili yatırım aracı, sizin için doğru ve uygun olacaktır. Canlı dolar takibi için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Dovizmix, sizlere anlık olarak veri sunmaktadır. Dolar kaç lira şeklindeki konuyu bu şekilde takip ederek trendleri yakalayabilirsiniz.

Dolar Satış Fiyatı Ne Kadar?

Doların satış fiyatı, ilgili yazının yazılmış olduğu 4.4.2021 tarihinde 8,15 TL’dir. Bir de doların sıklıkla kullanılan çeşitli para birimlerine karşı oluşturulan sepet üzerinden dolar endeksi mevcuttur. USD kurları açısından bu endekste önemlidir. Anlık dolar takibi bu şekilde yapılarak, satış fiyatının oluşturmuş olduğu trendleri yakalayabilirsiniz. Bu da sizlerin iyi bir şekilde yatırım yaparak kâr etmenizi sağlayacaktır. Canlı dolar kuru takibi için Dovizmix adlı web sitemizin ilgili sekmesine tıklayabilir ve takip işlemlerine başlayabilirsiniz.USD TL kuru açısından düşünüldüğünde, Türkiye ve Amerika’yı ilgilendiren ekonomik haberler, direkt olarak fiyatları etkilemektedir. Buna göre faiz kararları, dış borç stoku, işsizlik, enflasyon, durgunluk gibi faktörler, dolar alış satışını etkilediği için bu da arz – talebi etkiler. Arz ve talebin etkilenmesi sonucunda kurda değişimler meydana gelir. Unutmayın, parayı bir mal olarak kabul edersek, az bulunan bir mal o kadar kıymetlidir. Bir ülkede bir para birimi nadir bulunuyorsa, o kadar kıymetli olacaktır. Bu nedenle ülkeye olan döviz giriş çıkışları da çok önemlidir. Amerikan Doları bu şekilde takip edildiğinde ve finansal okuryazarlık seviyenizi arttırdığınızda, daha net ve doğru yatırımlar yapabilirsiniz.

Dolar Kuru Hangi Bankalardan Alabilirim?

Dolar alış işlemini bütün bankalardan yapabilirsiniz. Ancak bankaların alış ve satış fiyatları arasındaki makas bazen çok fazla açık olabilmektedir. Bu, elbette bankanın fiyat politikalarına göre belirlenmektedir. Bu nedenle makasın dar olduğu bankaları tercih etmenizde fayda var. Serbest piyasa dolar fiyatına en yakın bankayı tercih edebilirsiniz.Serbest piyasada doların kaç TL olduğunu öğrenmek için Dovizmix’i anlık olarak takip edebilirsiniz. Bu ve bunun gibi haberleri, detayları ve takip işlemlerini incelemek için Dovizmix’i kullanabilirsiniz. ABD dolarıülkemizde en çok işlem gören ve yatırım aracı olarak görülen para birimlerinden birisidir. Dolar kuru bugün şeklinde arama yaparak daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Yine aynı şekilde son dakika dolar haberleri için de sitemizi takip edebilirsiniz.TL Dolar paritesi de bahsettiğimiz durumlardan etkilenmektedir.

Canlı Dolar Yorumları Nereden Takip Edilir?

Dolar güncel bir şekilde, anlık takip yaparak Dovizmix üzerinden takip edilebilmektedir. Aynı şekilde dolar yorumları da canlı ve anlık olarak sitemiz üzerinden takip edilebilmektedir. 1 Dolar kaç lira olduğunu merak ediyorsanız, sitemizin üst sekmesinde yer alan USD, EURO gibi para birimlerinin bulunduğu kısımda anlık olarak takip edebilirsiniz. Dolayısıyla bu şekilde bugünkü dolar kurunu takip edebilirsiniz. Eğer tam tersi olacak şekilde, yani 1 TL kaç Dolar merak ediyorsanız, sitemizde yer alan çeviricileri kullanabilirsiniz.Dolar kuru yorumları açısından da sitemiz, oldukça güncel veriler sunmaktadır. Dolayısıyla, canlı dolar yorumları direkt olarak sitemiz üzerinden takip edilebilmektedir diyebiliriz. Ayrıca Dolar kuru güncel bir şekilde takip etmeniz yetmemektedir. Kur dolar değerini anlamlandırabilecek bilgi birikimine de sahip olmanız gerekmektedir. Dolar alış fiyatı ve Dolar satış fiyatı yorumlamasını ancak bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Finansal okuryazarlık derecenizi de arttırmanız gerekmektedir. Bu, yatırımlarınızı daha bilinçli bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

En İyi Dolar Kuru Fiyatları Hangi Bankada?

En iyi dolar kuru fiyatlarının hangi bankada olduğu, bankaların uygulamış olduğu fiyat politikalarına bağlıdır. Bu nedenle bankaların sunmuş olduğu fiyatların, serbest piyasa dolar fiyatlarına en yakın derecede olması çok önemlidir. Türk Lirası dolar karşısında değerlenirse ya da değer düşüklüğü yaşarsa, anlık olarak sitemiz üzerinden ya da bankaların internet şubeleri üzerinden takip edilebilmektedir. Bankaların sunmuş olduğu fiyat listelerine ulaşmaya çalışın. Bu fiyat listelerindeki alış ve satış fiyatının serbest piyasaya ne kadar yakın olduğuna baktıktan sonra, en yakın fiyatı veren bankayı tercih edebilirsiniz. Dolar TL kuru ne kadarsa, bankaların da o fiyattan işlem yapması gerekir fakat bankalar komisyon ücreti adı altında fiyat farklılıklarını sizlere sunabilmektedir. Bu nedenle ilgili makas aralığının en dar olduğu bankayı tercih etmenizde fayda bulunmaktadır. Dolar satış işlemlerinde de aynı unsurlar geçerlidir. Anlık Dolar kuru takibi yaparak USDTRY paritesinde kâr ve verimlilik elde edebilirsiniz.

Anlık Dolar Kuru Grafiği Verileri Nerede Bulabilirim?

Dolar anlık olarak sitemiz üzerinden yayınlanmaktadır. Ayrıca USDTRY paritesine tıkladığınız takdirde, grafikler de karşınıza çıkmaktadır. Bu nedenle grafik verileri de anlık olarak sitemiz üzerinden takip edilebilmektedir. Canlı Dolar yorumları da sitemiz üzerinden takip edilebildiği için, iki unsura sahip olarak en doğru tercihleri yapabilirsiniz. Bugünkü Dolar fiyatı ne kadar şeklindeki sorunun yanıtı da sitemizde mevcuttur. Dolar lira karşısında değer kazanırsa ya da değer kaybederse bu direkt olarak grafiklerimize yansıyacaktır. Dolar Borsa takibi de sitemiz üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu gibi unsurlar sayesinde en doğru yatırımı yapabilirsiniz.Bir Dolar kaç TL şeklindeki sorunun yanıtı 8,15 TL’dir. Güncel Dolar yorumları için ayrıca bir araştırma yapmanıza gerek yoktur. Çünkü Dovizmix üzerinde bu yorumlar da yayınlanmaktadır. Dolar son durum nedir, Merkez Bankası dolar kuru ve USD kuru gibi verilerin tamamı sitemizde mevcuttur. Bu nedenle USD yorumları şeklinde araştırma yapmanıza gerek kalmadan tüm verileri Dovizmix içerisinde bulabilirsiniz. Ayrıca bu sayfayı canlı dolar ekranı olarakta kullanabilirsiniz. Dolar kuru tahminleri açısından düşünüldüğünde başkalarının tahminlerine çok da güvenmemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü başkası, sizin nasıl bir yatırım yapacağınızı bilmiyor olabilir. O kişiye ne kadar güveniyor olursanız olun güncel dolar yorumları takip edilerek bir sonuca varılamaz. İlgili yorumlar önemlidir, ancak sadece bu yorumlara göre yatırım yapmanız doğru olmayacaktır. Dolar TL kurları için sitemizi takipte kalmaya devam ediniz. Doğru yatırım için usd grafik verilerini (Anlık, Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık) iyi analiz etmeniz gerekmektedir.

Amerikan Doları Hangi Ülkelerde Kullanılıyor?

Amerikan Doları, dünyanın her yerinde geçerliliği olan bir para birimidir. Dolayısıyla hemen her ülkede kullanılmaktadır diyebiliriz. Bugün dolar kaç para oldu diye merak ediyorsanız, ülkemiz için de dolar kuru çok önemlidir. Çünkü ülkemizde birçok mal ve hizmetin fiyatı, direkt olarak dolara bağlıdır diyebiliriz. Bu nedenle dolardaki değişimlerden çok çabuk bir şekilde etkilenebiliyoruz. Güncel dolar kuru üzerindeki değişikliklerden bir başka etkilenenler ise dolar borcu olan kişi ve kurumlardır. Bu nedenle ülkemiz açısından Dolar çok önemlidir. Bugün birçok kişi Amerikan Doları kaç para şeklindeki soruyu merak ediyorsa, bunun sebebi budur. Birçok kişi günlük Dolar kuru takibini yapmaktadır. Maliyetleri etkileyen Dolar, enflasyonun artmasında da etkilidir. Enflasyon ise ülkenin tüm bireylerini etkileyen bir unsurdur. Dolar fiyatı kaç TL gibi bir soru, bu nedenle sorulabilmektedir. Dolar kuru anlık takibini, sistemimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yine aynı şekilde USD kaç TL bir Amerikan Doları kaç para, Dolar bugün kaç para gibi soruları merak ediyorsanız, sistemimizde bütün bu soruların yanıtı mevcuttur. Serbest piyasa dolar kuru üzerinden yapılan işlemler, bu nedenle ülke ekonomisi için çok önemlidir. Özetle, Dolar kaç TL bugün ya da bir Amerikan Doları kaç TL gibi bir soruya verilebilecek yanıt, 8,15 TL’dir. Canlı dolar fiyatı takibi ve grafik takibi, sistemimiz üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Son dakika dolar yorumlarına da web sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bu ve bunun gibi birçok bilgi ve veri, sitemiz aracılığıyla sizlere sunulmaktadır. Usd dolar, tl grafik ile dolar canlı verisinin gün içinde nasıl bir seyir izlediğini, dolar tl ne kadar sorusunun cevabını anlık olarak görebilirsiniz. Aynı zamanda dolar tl grafiğinde günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak ta dolar tl grafiğine bakabilirsiniz. Ayrıca; Canlı Döviz sayfamızdan tüm döviz paritelerine erişebilir, Dolar Hesaplama sayfasından ise elinizdeki dolar'ın TL karşılığını görebilirsiniz.

Dolar TL Grafik

USD TL grafik ekranı ile doların anlık usd tl kur bilgisini ayrıca dolar canlı grafik ekranı ile, günlük dolar tl grafik, haftalık canlı dolar tl, aylık tl usd dolar kuru grafik ve yıllık grafiklerini inceleyebilir, dolar tl ne kadar öğrenebilir ve dolar tl fiyat değişikliklerini grafik ekranından an be an takip edebilirsiniz.

Dolar ne olur uzman yorumları

Dolar ne olur uzman yorumları konusunda ülke gündeminin en çok merak edileni yine siyasal ideolojiler, sosyal olaylar, demografik tartışmalar ve faiz kararları olmuştur. Ekonomistler, dolar ne olur uzman yorumları açısından yorumlarını aktarırken genellikle somut olayları ve ardından Amerika Merkez Bankası tarafından FED toplantısına istinaden açıklanacak olan faiz kararlarını takip etmektedirler. Bahsedilen siyasal, sosyal ve demografik tartışmalar dolar ne olur uzman yorumları konusunda bazı durumlarda, faiz kararlarından daha önde değerlendirilmektedir. Son toplantısını 27 Temmuz ve 28 Temmuz tarihlerinde yapan Amerika Merkez Bankası ise bir sonraki FED toplantısını 21 Eylül ve 22 Eylül tarihleri arasında yapmayı planlamaktadır.

Dolar ne olur uzman yorumları açısından ekonomistler genellikle faizlerin yüksek oranda belirlenmesinin, enflasyonu ve doğal olarak döviz kurunu düşüreceği görüşündedir. Gerçekten de geleneksel ekonomi teorisine göre, düşük faizler enflasyonun tetikleyicisidir. Ekonomi konusunda ülkemizde bulunan analistler ve uluslararası yatırım yapan kişiler, Türkiye’nin uyguladığı para politikasının dolar kuru anlamında dengesiz olduğu görüşünü savunmaktadırlar.

Merkez Bankaları ekonomide dolaşan para arzını yönetebilmek için faiz oranlarıyla ilgili adımlar atarlar. Hal böyle olunca ülkelerin özellikle siyasal gelişmeleri, dolar ne olur uzman yorumları konusunda atılan somut adımların önüne geçebilmektedir. örneğin geçtiğimiz yıllarda Fransa’da yaşanan “Sarı Yelekliler” eylemleri, Fransa’nın ekonomik anlamda olumsuz etkilenmesine sebep olmuştur.

Faiz İndirimi Döviz Kuru Açısından Nasıl Etkiler Yapar ?

Merkez Bankaları, belirledikleri toplantılardan sonra faizle ilgili kararlar alırlar. Faiz indirimiyle ilgili alınan kararlar, ülke bankalarının da kredi faizlerinde düzeltme yapmasını sağlar. Buna istinaden piyasadaki para arzı artacağından dolayı harcamalar ve buna bağlı olarak yatırımlar kendini gösterir. Yapılan bu harcamalar ve yatırımlara bağlı olarak da talep, üretim ve istihdamın artması beklenir. Birden fazla aşamanın birleşmesiyle birlikte özellikle talebin artmasıyla birlikte enflasyonda yükseliş beklenir. Dolar ne olur konusunda yapılan uzman yorumları ise tamamen bu sürecin bir yansıması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sosyal, Siyasal ve Demografik Olayların Döviz Kuruna Etkisi

ülkelerin siyasal iktidarlarının döviz kuru konusunda etkileri yadsınamaz bir gerçektedir. Bir ülkede yaşanan siyasal olaylar, sosyal ve demografik olayları tetikler ve buna istinaden yatırımcıların dolar ne olur uzman yorumları konusunda aradıkları cevapları bulamamalarını ve bu uzmanların da istenilen verimi sağlayamamalarına neden olur. örneğin 2015 yılında Yunanistan’da yaşanan ekonomik kriz, Yunanistan Başbakanı Aleksis çipras tarafından, önceki yönetimlerin ideolojilerinden, göç politikasından ve özellikle çiftçilere karşı tutumlardan kaynaklandığı savunulmaktadır.

Gerçekten de yaşanan Amerika ve Avrupa’da yaşanan somut örneklere bakıldığı zaman, döviz kuru ve ekonomik gelişmeler açısından dolar ne olur uzman yorumları konusunda çelişen yorumların bulunması, ülkelerin ve kişilerin siyasal ideolojilerinden dolayı da mümkün gözükebilir.

Dolar anlık, haftalık, aylık ve yıllık grafik verisi.

1 Dolar Kaç TL?

Dolar Canlı Grafik Verileri ve 1 Dolar Ne Kadar TL? gibi sorular için en doğru adres Dövizmix. An itibari ile 1 Dolar bugün 20,8130 TL'dir.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
serkan
17.07.2020 11:49

USD/TL’de belirgin bir değişim göze çarpmıyor. Oldukça dar bir bant aralığında işlem görmeye devam eden USD/TL’de haftanın son işlem gününe girerken de görünüm değişmiş değil. Yatay seyir nedeniyle kısa vadeli teknik göstergeler de net bir yöne işaret etmiyor. Bu kapsamda bant hareketinin bozulmasına neden olacak anlamlı bir gerekçe görmüyoruz. Ancak Türkiye’nin 5 yıl vadeli CDS priminin 430 baz puana doğru geri çekildikten sonra yeniden 500 baz puanı aşmış olmasını dikkat çekici buluyoruz. Kurun seyrinde belirleyici unsurlardan biri olarak gördüğümüz CDS’lerin bu eğilimini sürdürmesi durumunda TL üzerinde baskı yaşanması şaşırtıcı olmayacaktır. Öte yandan merkezi yönetim bütçesi yılın ilk yarısında korona virüs kaynaklı vergi tahsilatlarında yapılan ötelemelerin de etkisiyle bir önceki yılın aynı döneme göre %39,5 artışla 109,5 milyar TL açık verdi. Verinin kura herhangi bir yansıması ise olmadı.

Hydra
17.07.2020 11:32

#dolar kuru uzun süredir yatay seyrediyor. Sebep?

admin
15.07.2020 12:58

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü

Dolar yorumları
admin
26.06.2020 21:58

Gece Modu temamız eklendi. Sol taraftaki menüden ulaşabilirsiniz.

admin için cevaplandı.  Göster
admin
01.06.2020 21:38

Problem çözülmüştür. Kullanıcılarımıza duyurulur.

admin için cevaplandı.  Göster
admin
01.06.2020 11:38

Sunucu kaynaklı bit sorundan dolayı döviz piyasa verileri şuan için sağlıklı çalışmamaktadır. Sorunu gidermeye çalışıyoruz. Kullanıcılarımız dan özür dileriz.

admin
24.05.2020 00:15

Dovizmix.com üyelerimizin ve ailelerinin Ramazan Bayramını kutlarız. Covid-19 sebebiyle biraz buruk geçecek olsa da bu bayram, nice bayramlarda sevdiklerimizle birlikte olacağız.

Cansu
22.05.2020 15:48

Site cok kullanisli 👍 bundan sonra piyasalari burdan takip edicem

admin
19.05.2020 10:24

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor bayramı kutlu olsun.

cagacu
07.05.2020 12:00

gidiyor gitmekte olan.

serkan için cevaplandı.  Göster
admin
01.05.2020 20:04

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.

serkan
24.04.2020 14:08

Gitmez inşallah, bence düzeltme yapmaya başlayacak demedi deme 😬

cagacu için cevaplandı.  Göster
cagacu
23.04.2020 14:03

gider daha gider hele bi 7yi gecsin gor bak nerelere gider :)

serkan için cevaplandı.  Göster
admin
22.04.2020 20:02

23 Nisan Neşe doluyor insan. Kutlu olsun bu güzel bayram.

Dolar yorumları
serkan
22.04.2020 19:57

Valla unuttuk doları ne zamandır. Daha da gitmez 🤪

cagacu için cevaplandı.  Göster
cagacu
22.04.2020 17:10

ah serkan ah :D Umarim almissindir

serkan için cevaplandı.  Göster
cagacu
22.04.2020 17:07

bu kadar naz asik usandirir derler. 7 icin cok nazlandi :)

serkan
15.04.2020 19:55

Gireyim mi buradan dolara bir parça?

cagacu için cevaplandı.  Göster
cagacu
15.04.2020 13:28

hadi bakalim 7.10 ufukta gozuktu.

admin
15.04.2020 10:34

Sorun düzeltilmiştir. Anlayışınız için tekrar teşekkürler.

admin için cevaplandı.  Göster

Anlık Dolar Yorumları (91)

Bu ay Dolar Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!

Dolar Son 1 Aylık Veri