MonaCoinMonaCoin (MONA) Canlı Grafik

12.12.2020 23:59:51
1,3300$ (% 0)
Gün Aralığı
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

MonaCoin Coin Yorumları ve Grafiği - MonaCoin Coin Fiyatı

MonaCoin (MONA) Nedir?

Japonya’nın ilk yerli kripto para birimi olarak popülerlik kazanan MonaCoin nedir? Kripto para yatırımcıları ve kullanıcıları için MonaCoin analiz ve yorumları, gelecekteki MonaCoin fiyat tahminleri ve nasıl kullanıldığına dair bir kılavuz hazırladık.

2013 yılında oluşturulan Mona, ağırlıklı olarak Japonya’da kullanılan bir kripto para birimidir. Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ya benzer şekilde yaratıcısı gerçek adını ve kimliğini herkesten sakladı. Teknolojik açıdan eski olmasına karşın, Bitcoin’e oranla daha hızlı blok oluşturma ve ödeme aracı olarak kabul edilme olanaklarına sahiptir. Bitcoin 10 dakikada bir blok oluşturmaya izin verirken, MONA’da bu süre 1.5 dakikadır. Madencilik faaliyetlerine ödeme olarak coin verir ve bu sayede coinlerin MonaCoin blok zincirine kaydedilmesini sağlar.  Ayrıca en eski dijital varlıklardan olan Litecoin’in bir çatalıdır ve Lyra2RE (v2) algoritması ile oluşturulmuştur.

Bir işlem bloğunun işlenmesi, madencilik faaliyetleri için verilen coin miktarı yaklaşık 1 milyon bloğu (tahmini üç yıl) yarıya indirecek şekilde bir MONA ödülü ile sonuçlanır. Nihai olarak kullanıma sunulacak toplam coin sayısı 105.120.000'dir. Genelde Japonya’da ve üçüncü taraf mobil uygulamalar tarafından kullanılmasından ötürü işlem hacmi ETH ve BTC’ye göre oldukça küçüktür.

MonaCoin (MONA) Yorumları

Monacoin’in şu anda 130 milyon dolarlık bir piyasa değeri mevcut. 2018 yılında 22 dolarlık en yüksek değer seviyesine ulaşmış olsa da bu değeri koruyamadı ve şu anda 1.34 dolardan işlem görmekte. Tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi, MonaCoin’de çeşitli dalgalanmalardan nasibini aldı. MonaCoin (MONA) yorumları açısından en kesin söylem, ayı sezonunda olduğudur. Yakın zaman içinde fiyat hareketlerinin yukarı yönde olacağı yanlış. Aksine, yeni bir proje ve kullanım ağı bulamazsa, mevcut fiyatının çok daha altında işlem görebilir.

MonaCoin fiyat tahmini için yakın ve uzun vadede olumlu bir yorum yapabilmek mümkün görünmüyor.

1 MonaCoin Kaç Dolar? MonaCoin Canlı Grafik Verileri 1 MonaCoin Ne Kadar?

gibi sorular için en doğru adres Dövizmix. An itibari ile 1 MonaCoin bugün 1,3300 USD'dır.

Bu ay MonaCoin Düşer mi? Yükselir mi?

% 0

Toplam Oy: 0
% 0
Toplam Oy: 0

* Bu özellik, sitemiz kullanıcılarının fikirlerini göstermektedir. Asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmez. MonaCoin Düşer mi? Yükselir mi? Sende tarafını seç!

MonaCoin Son 1 Ay Verisi

SatışTarih