IOTA MIOTA Canlı Grafik

IOTA

  04.10.2023 23:59:35
0,1555
% 2,5353
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

1 IOTA Kaç Dolar Hesapla

IOTAMIOTA - IOTA
Dolar USD - Dolar
1 MIOTA =
0,1555 $

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)4.600.000.000 $
Piyasa Değeri432.100.387 $
24S Değişim %% 2,5353
Dolaşan Arz2.779.530.283 $

IOTA Coin Fiyat - 1 IOTA Fiyatı Kaç TL

IOTA Nedir?

Kripto para dünyasının en popüler varlıkları arasında yer alan IOTA nedir? Bu yazımızda IOTA fiyat tahminlerinden ne işe yaradığına kadar birçok farklı konuya değindik. Bu yazımızın sonunda IOTA hakkında bilmeniz gerekenler hakkında geniş bir fikir sahibi olacaksınız.

IOTA, OKEx, Binance ve HT gibi güvenilir borsalardan satın alabileceğiniz, Ledger Nano ve Trexor gibi cüzdanlarda saklayabileceğiniz dijital bir varlıktır. Proje ilk olarak 2015 yılında Sergey Ivancheglo , David Sontesbo , Serguei Popov ve Dominik Schiener önderliğinde ortaya çıktı ve yönetimi IOTA vakfına devredildi. Dolayısıyla Ademi merkeziyetçi bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bir ICO ile ortaya çıktıktan sonra vakıf 434 bin dolarlık Bitcoin satın aldı ve BTC'nin yükselmesiyle 14 milyar dolarlık bir değere ulaştı. IOTA hakkında sizi şaşırtacak şey ise, Ethereum, EOS, Cardano ve Bitcoin gibi blockchain teknolojisini kullanmamasıdır.

IOTA'nın farklı yanlarından bir diğeri de madencilik şartlarıdır. Diğer kripto para birimlerinde madenciler, başkalarının işlemlerini tamamlamasını sağlar. PoW olarak adlandırılan Proof of Work, günümüzde pahalı, zor madencilik ve bilgi işlem gücü için kullandığı elektrik gereksinimidir. Ek olarak bilgisayar ekipmanları bu işlemler sırasında aşınmakta. Tüm bunlara rağmen saniyede en fazla 7 işlem onaylar ve ölçeklenebilirlik sorunu bulunur.

IOTA'da para göndermek isteyen herkes, ağa katkı sağlamak zorunda. Yani işlemleri başka madenciler yerine, kullananlar onaylar. Bu da ölçeklenebilirlik sorununu tamamen ortadan kaldırır ve saniyede sınırsız işlem yapılabileceği manasına gelir.

Artıları
✓ İşlemler ücretsiz
✓ Sınırsız ölçeklendirme özelliği
✓ Yalnızca finansal işlemleri değil, herhangi bir veriyi işleyebilir
✓ Anında işlem gerçekleştirebilir
✓ IOTA madenciliği yok - Kuantuma
dayanıklı ve herkes katkıda bulunabilir

Eksileri
✗ Henüz tamamlanmamış durumda
✗ Projenin ne zaman hazır olacağı belli değil
✗ Şu anda Ademi merkeziyetçi yapıda.
✗ Çok sayıda teknik hata mevcut.
✗ Çeşitli güvenlik sorunları bulunuyor.

IOTA Yorumları

Bu sıralar kullanıcıların odaklandığı konulardan biri olan IOTA yorumlarına gelecek olursak, 2021 yılı IOATA fiyat tahminleri büyük ölçüde iyimser. 2021 yılında .30 dolardan 2 dolara kadar çıkmasının ardından günümüzde 1 dolar civarında işlem görmekte. 2021'in sonunda öngörülen IOTA fiyatı 1,31$ ve yıldan yıla %340 değişiklik gösteriyor. Bugünden yıl sonuna kadar artış: +%29. 2022'nin ilk yarısında IOTA fiyatı 1,51 dolara tırmanabilir. Bazı uzmanlar, bu yılın sonunda 2 doları tekrar görebileceğini düşünüyor.

IOTA kısa süre önce, merkezi olmayan uygulamaların zincir dışı verileri almasını ve doğrulamasını sağlayacak olan merkezi olmayan oracle'ını yayınladı. IOTA oracle'ları artık Chainlink gibi diğer oracle platformlarına rakip olabilir. Bu da onu ileri zamanlarda daha üst sıralara ve değerlere taşıyabilir. 2021 yılının mayıs ayındaki çöküşüne kadar teknik veriler yüksek ölçüde olumlu bir işaret veriyordu. Bitcoin ile başlayan düşüş dominosu onu da olumsuz etkilemişti.

IOTA'nın 5 yıl ve sonrasında katlanarak büyüyeceği tahmin ediliyor. Onu daha yüksek bir seviyeye çıkaracak olan birçok proje üzerinde çalışacak. 2025'in sonunda, IOTA fiyatı 9.847 dolara ulaşabilir. IOTA fiyat tahmini 2025, dramatik bir şekilde yükselip 10 dolara ulaşabileceği ve IOTA'nın 2030 yılına kadar 12 dolara yükselmesi zor ancak kesinlikle imkânsız değil.

IOTA anlık, haftalık, aylık ve yıllık grafik verisi.

1 IOTA (MIOTA) Kaç Dolar?

IOTA Canlı Grafik Verileri ve 1 IOTA Ne Kadar? gibi sorular için en doğru adres Dövizmix. An itibari ile 1 IOTA bugün 0,1555 USD'dır.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.

Anlık IOTA Yorumları (0)

Bu ay IOTA Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!

IOTA Son 1 Aylık Veri
SatışTarih