İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri için tarih belli oldu.

İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri için tarih belli oldu.

Serkan Çağlar Serkan Çağlar
Cumartesi, 01 Ocak 2022

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, şubat ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerinin 5 Mart'ta hesaplara yatırılacağını duyurdu.

İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 5 Şubat'ta yapılacak.

Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, ocak ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneğinin 5 Şubat'ta vatandaşların hesaplarına yatırılacağını açıkladı.

İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 5 Şubat'ta yapılacak. Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını belirtti.

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, "Şubat ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini 5 Mart 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız. IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacak" dedi.

Selçuk, "İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini 5 Şubat 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız" ifadesini kullandı.

Kısa Çalışma 31 Mart'ta Sona Erecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete 'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı'na göre, 31 Ocak 2021 tarihine kadar kısa çalışma başvurusu yapan işyerleri için kısa çalışma ödeneği süresinin 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatıldığı belirtildi.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika Haberleri