Cryptocoin'i Kim Satın Alır? Kripto Para Kabul Eden Şirketler Hangileri?

Cryptocoin'i Kim Satın Alır? Kripto Para Kabul Eden Şirketler Hangileri?

Serkan Çağlar Serkan Çağlar
Cuma, 28 Ocak 2022

Cryptocoin'i Kim Satın Alır? Kripto Para Kabul Eden Şirketler Hangileri?

Kripto piyasaları, farklı sektörlerden sayısız yatırımcının önemli ilgisini çekmeyi başardı.

Öğrenci, 9-5 çalışan, ünlü ya da seçkin bir yatırımcı olsun, herkes kripto paradan kâr etmek için bir adım atıyor.

Ama kazancınızı nakite çevirmek isterseniz ne olur? Veya bunları gerçek para birimi olarak mı kullanıyorsunuz?

Satmak isterseniz kripto paraları kim alır?

Bu yazımızda sorularınızı yanıtlamaya yardımcı olacağız.

Cryptocoin'i kim satın alıyor?

Kripto para biriminden nasıl kar elde edeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Şirketler, kripto para biriminin kendilerine getirmelerine yardımcı olabileceğine dikkat çekiyor. Sonuç olarak, 2021'de çok sayıda şirket kripto paraları potansiyel ödemeler ve takaslar olarak kabul etmek için yollar açtı. Crypto Dispensers , bir yandan kripto paranızı tüm platformlara satamayabilirsiniz, ancak diğer yandan kripto para biriminizi işlevsel bir simge olarak kullanmanın birçok yolu olduğunu bildiriyor.

Kripto para kabul eden şirketler

Otomobiller, tiyatro, oyun, eğlence ve fast food. Neredeyse hiçbir iş endüstrisinin kripto pazarında rakibi yoktur. bitcoin dönemi Birçok şirket, ürünleri veya hizmetleri karşılığında kripto paraları potansiyel ödeme seçenekleri olarak kabul eder.

Kripto para kabul eden ünlü şirketlerden bazıları aşağıda belirtilmiştir:

Microsoft

Piyasa devi Microsoft, kripto para birimini en erken benimseyenlerden biriydi. Dünyanın en büyük yazılım şirketinin kurucusu Bill Gates, Bitcoin'in para biriminden daha iyi bir seçenek olduğunu iddia etti. Microsoft, 2014'ten beri uygulamaları, dijital içerikleri ve oyunları için ödeme olarak kripto paraları kabul ediyor. Ancak, para biriminin oynaklığı nedeniyle, bir süreliğine kabul etmeyi bıraktılar, ancak o zamandan beri sanal parayı kabul etmeye devam ettiler. Şirket, Xbox mağaza kredileri için kripto para birimini kabul ediyor.

Ayrıca şirket, kripto blok zincirini kullanan ION'u piyasaya sürdü. ION, Bitcoin ağı üzerinde iki katmanlı bir kimlik doğrulama platformudur. Teknoloji, çevrimiçi platformda kimlikleri doğrulamak için kullanılan dijital kimlikler oluşturur.

Starbucks

Ünlü kahve zinciri, müşterileri için uygun bir kripto ödeme portalını kolaylaştırmak için vadeli işlem borsaları Bakkt ile ortaklık kurdu. Starbucks'ın doğrudan Bitcoin ödemeleri için bir hükmü yoktur, ancak müşteriler kahve, içecek veya diğer malları için ödeme yapmak için Bakkt uygulamasını kullanabilir.

PayPal

PayPal, ödemeleri işleyen ve para birimini dönüştüren bir Amerikan çok uluslu finans teknolojisi firmasıdır. Dünyanın birçok gelişmiş ve gelişmekte olan bölgesinde faaliyet göstermektedir. Platform, Bitcoin'leri kabul eder ve kullanıcıların Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash gibi kripto para birimleri satın almasına, satmasına veya saklamasına olanak tanır.

PayPal uygulaması, kullanıcının PayPal mobil uygulaması aracılığıyla kripto para birimlerini izlemesine de olanak tanır. Ancak, bu olanak şu anda yalnızca ABD merkezli kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Şirket kısa süre önce kripto olanaklarını Birleşik Krallık'ta artık Ether, Bitcoin Cash veya Litecoin ile ticaret yapmak için PayPal'ı kullanabilen kullanıcılara genişletti.

Overstock

Amerika merkezli çevrimiçi perakende platformu, e-ticaret ve kripto para birimi sektöründe öncülük ediyor. Bitcoin dışındaki kripto paraları kabul eder ve hatta tüccarlar için tutar. Kullanıcıların kripto para birimlerini mümkün olan en iyi şekilde kullanmalarını sağlar. Overstock'un kripto piyasasına yaklaşımı, yaklaşmakta olan teknolojiye olan eğilimini ve buna uyum sağlamak için iş zekasını vurgulamaktadır.

Home Depot

Amerika'nın en büyük hırdavatçı zinciri olan Home Depot'un kripto para birimini kabul etme kararı, müşterilerin tüm evlerindeki her şey için alışveriş yapmak için kripto paralarını kullanmalarına izin verdi. Şirket, kullanıcıların bitcoin ile ödeme yapmalarını sağlayan ödeme ağ geçidi olarak Flexa'nın ödeme sistemini kullanıyor.

CoinCards

Birçok şirket henüz kripto para biriminin geçişine izin vermek için kapılarını açmamış olsa da CoinCards, birçok şirket ve tüccardan hediye kartları sunan bir platformdur. Bu hediye kartları bitcoin kullanılarak satın alınabilir. Kripto paranızı mağazada değiştirilebilen veya çevrimiçi ürün satın almak için kullanılabilen kart parasına dönüştürür. Müşteriler ayrıca 140'tan fazla satıcıdan hizmet alabilirler.

Kripto Para Birimi Borsaları/ Üçüncü taraf komisyoncu borsaları

Artık Bitcoin'leri kabul eden şirketlere aşina olduğunuza göre, Bitcoin'lerinizi takas etmek için olanaklar sunan platformları öğrenmenin zamanı geldi. Borsalar veya üçüncü taraf komisyoncu borsaları , satıcıları ve alıcıları tek bir platformda organize etmek için aracı görevi gören platformlar veya bireysel hizmetlerdir. Bu satıcılar ve alıcılar, kripto para birimlerini geleneksel para birimi fonlarıyla veya tam tersi şekilde değiştirebilirler.

Bir kripto değişim platformu kullanmak için, piyasada çalışan sayısız değişim platformlarından herhangi birinde bir hesap oluşturmanız gerekecektir. Bununla birlikte, forumun gerçekliğini sağlamak için araştırmanızı yapmanız gerekir. Çoğu beğenilen değişim platformu, kullanıcıların kimliklerini doğrulamasını ve güvenli bir ticaret ortamı sunmasını gerektirir.

Nakitinizi çekmek için banka hesabınızı platforma bağlamanız gerekecek. Ülkeye veya bölgeye bağlı olarak, bir platform kısıtlamalarının olduğu veya çalışmayabileceği belirli alanları listeleyebilir. Değişim platformunda işlem yapmadan önce döviz kurları ve platform ücretlerinden haberdar olmalısınız.

Eşler Arası/ Doğrudan İşlemler

Eşler Arası takaslar olarak da bilinen doğrudan alım satımlar, Bitcoin'inizi satın almakla ilgilenebilecek satıcılarla iletişim kurmanın başka bir yoludur.

Birden fazla yöntem arasından seçim yaparak doğrudan ticaret yapabilirsiniz. Bu yöntemlerden bazıları-

Doğrudan Çevrimdışı Toplantı

Potansiyel bir alıcıyla çevrimdışı bir toplantı ayarlayabilir ve nakit, banka havalesi veya çek kabul edebilirsiniz. Alıcılarla çevrimiçi platformlar aracılığıyla bağlantı kurabilir ve ticareti gerçekleştirmek için çevrimdışı bir randevu ayarlayabilirsiniz. Ancak, dolandırıcılığa karşı güvenliğinizi sağlamak için alıcının gerçekliğini kontrol etmeniz çok önemlidir.

Çevrimiçi Eşler Arası Değişim

Çok sayıda çevrimiçi platform, devlet tarafından verilen para biriminiz karşılığında Bitcoin'inizi değiştirmenize olanak tanır. Bitcoin alıcıları, listelerini, kripto para için ödemek istedikleri fiyatı ve ödeme seçeneklerini yayınlamak için çevrimiçi platformları kullanır. Bitcoin satıcıları, alıcıyla iletişime geçmek ve platformun talimatlarını izleyerek satışa devam etmek için bu listeleri bulabilir.

Eşler Arası alışverişi kolaylaştıran platformların çoğu, her iki taraf için güvenli bir varlık aktarımı sağlamak için güvenlik şifrelemeleri içerir.

Hala merak ediyorsanız, “Bitcoin almalı mıyım?” o zaman cevabımız: Evet!

Bitcoin mükemmel bir yatırımdır. Şirketlerin geleneksel para birimlerinden dijital kripto para birimine dinamik geçişi, başımızı kripto piyasasının fütüristik ve yeşil beklentisine çeviren önemli bir dönüşümdür. Kripto para satın almak veya satmak artık zor değil. Ticareti sorunsuz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olacak platformları, şirketleri ve kişileri kolayca arayabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika Haberleri