Cardano (ADA) Coin Nedir, Yorum, Haberleri, Geleceği, Piyasa Değeri ve Fiyatı.

Yazar : Serkan ÇağlarTarih : Cumartesi, 06 Kasım 2021 11:15

Cardano (ADA) coin nedir? Geleceği ne olacak? ADA coin kaç tl, grafik ve yorumları ile bu yazıda.

Cardano (ADA) Coin Nedir, Yorum, Haberleri, Geleceği, Piyasa Değeri ve Fiyatı.
Abone ol

Hiçbir suni destek ve pump etkisi altında kalmadan başarı sağlayabilen ve günümüzün en fazla bilinen kripto para birimlerinden biri olan ADA, aynı zamanda ilk onda yer alma başarısına da sahiptir.

2020 yılının son ve 2021 yılının ilk günlerinde ortaya çıkan pump ile daha fazla topluluğun ilgisini çeken ADA Coin, bugün oldukça büyük bir geliştirici desteğine sahip.

Peki, Cardano (ADA) Coin nedir? İşte ADA hakkında bilmeniz gerekenler:

Geliştiricisi ve CEO'su Charles Hoskinson, Ethereum ve BitShares gibi çeşitli projelerde geliştirici olarak görev aldıktan sonra tüm tecrübesini ADA için kullanmaya başladı.

Cardano'nun ortaya çıkışı da Ethereum ve Bitcoin gibi eski platformlara nazaran daha teknolojik, hızlı ve kullanılabilir bir proje ortaya koymak.

Cardano (ADA) Coin Nedir?

Nitekim kendi deyimiyle üçüncü nesil bir blok zinciri olarak ortaya çıkan Cardano, kendisinden önceki blok zincirlerini kopyalamak yerine tamamen yeni bir teknoloji ile oluşturuldu. Bu arada Cardano para gönderip almanızı sağlar, ADA ise bu işlemler için ödeyeceğiniz belirtecin adıdır. Dolayısıyla Cardano nedir ve ADA nedir sorularının cevabı tam olarak aynı değildir.

Cardano ağı, Ethereum ağındakine benzer şekilde akıllı sözleşmeler oluşturulmasına izin verir ve üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan sözleşme yapabilmenizi sağlar. Ağ yalnızca önceden belirlenen koşulların yerine getirilmesine bağlı olarak çalışabilir. Aynı zamanda birçok kripto para zincirine benzer şekilde merkezi değildir ve karar mekanizması tek bir otoriteye bağlı değildir.

Cardano çalışma prensibi olarak iki farklı katmanda düşünülebilir. Bunlar:

Yerleşim katmanı: ADA coin göndermek ve almak için kullanılır.

Hesaplama katmanı: Akıllı sözleşmeler oluşturulmasına izin verir.

Bu katmanlar, kendisinden önceki blok zincirlerinden farklı olarak birden farklı katman üzerinde çalışan ilk blok zinciri olmasını sağlar. Bu katmanlar ve sözleşmeler, üçüncü taraf olmaksızın işlemlerin otomatik olarak yapılabilmesini sağlar. Yani, hizmet alan hizmetini aldıktan sonra ödemesi taahhüt edilir. Aynı zamanda farklı bir madenciliğe sahip olan ADA, Bitcoin gibi İş Kanıtı modeli yerine Ouroboros modelini kullanır.

Cardano (ADA Coin) Yorumları

Birçok veri yoruma bağlı olarak Cardano (ADA Coin) yorumlarının olumlu olduğunu fark etmişsinizdir. Ancak bunun fiyatlara neden yansımadığına gelince, ADA'nın varlıktan çok birim olarak kullanılması denilebilir. Dolayısıyla DeX'ler yerine gerçek hayata entegre edilebilen projelerde kullanılıyor olması ADA'yı özel yapan şeylerden biri. Gene de asıl mesele borsadaki değerlerinin yükselecek olup olmaması.

Cardano, birden fazla katmana sahip yeni nesil blokchain platformlarının ilki ve Ethereum ve Bitcoin'den daha güçlü bir mimariye sahip olduğu kabul edilir. Dolayısıyla sahip olduğu başarı, doğrudan geliştirici ekip ve Charles Hoskinson'un yazılım tecrübelerine bağlıdır.

Cardano (ADA Coin) Geleceği

Cardano (ADA Coin) geleceği hakkında her zaman olumlu görüşler hâkimdir. Ancak mesela varlık listelenmesine geldiğinde farklı bir açıdan gözlemlemek gerekir. ADA Coin'in biranda yüksek değerlere fırlamasını beklemek biraz hayali olacaktır. Çünkü çok fazla Cardano kullanıcısı vardır ve değer kazanmasındaki asıl sebep borsadaki talep arzından ziyade ekosistemindeki işlevselliktir.

Gene de 2021 ve 2022 ADA Coin fiyat tahminleri arasında birkaç farklı analizcinin yatırımcıları heyecanlandıracak tahminleri mevcut. Crowdwisdom'a göre ADA Coin 2022 yılının ağustos ayında 4.89 dolar olacak. Biz ise ekim ayından bu yana birçok farklı destek seviyeleri gören ADA'nın bu yılsonuna kadar 2.40 dolar maksimum seviyeleri görebileceği kanaatindeyiz.

ADA Coin Haberleri

Güncel Cardano (ADA Coin) coin haberlerini dövizmix.com'dan takip edebilirsiniz.

Cardano (ADA Coin) Coin Hangi Borsada?

Cardano (ADA Coin) coin ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar :

  • Binance
  • Mandala Exchange
  • FTX
  • HitBTC

Cardano (ADA Coin) Coin Grafik

DövizAlışSatışFark
Dolar13,628713,6295
% -0,0032
İngiliz Sterlini18,013718,0710
% -0,0018
İsviçre Frangı14,800214,8044
% -0,0032
Japon Yeni11,982911,9878
% -0,0030
Kanada Doları10,765110,7738
% -0,0026
Norveç Kronu1,53531,5342
% -0,0044