Apple Metaverse'de: Çok Fazla Potansiyel Görüyoruz ve Yatırım Yapıyoruz!

Apple Metaverse'de: Çok Fazla Potansiyel Görüyoruz ve Yatırım Yapıyoruz!

Serkan Çağlar Serkan Çağlar
Pazartesi, 31 Ocak 2022

Apple CEO'su Tim Cook, metaverse'in çok fazla potansiyele sahip olduğunu ve şirketinin buna göre yatırım yaptığını söylüyor.

Apple CEO'su Tim Cook, metaverse'in çok fazla potansiyele sahip olduğunu ve şirketinin buna göre yatırım yaptığını söylüyor. “Bizim için çok ilginç” dedi. Küresel yatırım bankaları Morgan Stanley ve Goldman Sachs, metaverse'in 8 trilyon dolarlık bir fırsat olabileceğini tahmin ediyor.

Apple Inc., geçen hafta Q1 2022 kazanç çağrısı sırasında metaverse hakkında bir soruyu yanıtladı. CEO Tim Cook'a "Metaverse fırsatı ve Apple'ın bu pazardaki rolü hakkında nasıl düşünüyorsunuz?" diye soruldu.

Apple CEO'su, "Biz inovasyon işinde bir şirketiz," diye yanıtladı. "Yani her zaman yeni ve gelişmekte olan teknolojileri keşfediyoruz. Ve bu alanın bizim için ne kadar ilginç olduğundan uzun uzadıya bahsettim.”

Cook, "Şu anda App Store'da bugün milyonlarca insan için inanılmaz AR [artırılmış gerçeklik] deneyimleri sağlayan 14.000'den fazla ARKit uygulamamız var" diyerek detaylandırdı:

Bu alanda çok fazla potansiyel görüyoruz ve buna göre yatırım yapıyoruz.

Birkaç kişi, metaverse'in potansiyel boyutunun trilyonlarca dolar olduğunu tahmin etti. Küresel yatırım bankaları Goldman Sachs ve Morgan Stanley , metaverse'in 8 trilyon dolarlık bir pazar fırsatı olduğunu tahmin ediyor.

Aralık ayında, Bank of America'nın stratejisti Haim Israel, metaverse'nin kripto para birimlerinin yaygın olarak para birimi olarak kullanılacağı büyük bir fırsat olduğunu söyledi. “Kesinlikle bunun çok büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum” diye belirtti.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika Haberleri