17 Kripto Firması, Makul Bir Şekilde Düzenlenmiş Bir Endüstriyi Desteklemeyi Amaçlayan Bir Piyasa Bütünlüğü Koalisyonu Kuruyor

17 Kripto Firması, Makul Bir Şekilde Düzenlenmiş Bir Endüstriyi Desteklemeyi Amaçlayan Bir Piyasa Bütünlüğü Koalisyonu Kuruyor

Serkan Çağlar Serkan Çağlar
Salı, 08 Şubat 2022

17 Kripto Firması, Makul Bir Şekilde Düzenlenmiş Bir Endüstriyi Desteklemeyi Amaçlayan Bir Piyasa Bütünlüğü Koalisyonu Kuruyor

7 Şubat 2022'de 17 dijital varlık şirketinden oluşan bir grup, Crypto Market Integrity Coalition (CMIC) adlı bir organizasyon kurduklarını açıkladı. Tanınmış firmalar arasında Coinbase, Circle Internet Financial, Huobi Tech, Bitmex, Cryptocompare ve Solidus Labs gibi kripto şirketleri yer alıyor. Yeni kurulan grup, koalisyonun “güvenli ve makul bir şekilde düzenlenmiş bir kripto endüstrisine bağlı olduğunu” söyledi.

Önde Gelen Dijital Varlık Firmaları Bir Kripto Piyasası Bütünlüğü Koalisyonu Başlattı

17 kripto şirketi ve kuruluşu, Crypto Market Integrity Coalition (CMIC) adlı bir savunuculuk grubunun başlatıldığını duyurdu. Koalisyonun duyurusu, yeni kurulan organizasyonun, piyasa manipülasyonu ve suistimaliyle mücadele ederek “adil bir dijital varlık piyasası oluşturmayı” hedeflediğini söylüyor. Koalisyon, “yeni varlık sınıfına kamu ve düzenleyici güveni teşvik etmeyi” planlıyor.

CMIC, Solidus Labs, Coinbase, Circle Internet Financial, GSR, Huobi Tech, Anchorage Digital, Crosstower, Bitmex, Bitstamp, Securrency, Elwood Technologies, Cryptocompare, MV Index Solutions, Global Digital Finance, the Chamber of Digital Commerce gibi firmalardan oluşmaktadır. Cryptouk ve Liberty City Ventures. Ayrıca grup, diğer dijital varlık endüstrisi üyelerini CMIC'e katılmaya davet ediyor.

CMIC duyurusunda, "Taahhüt yoluyla koalisyon, dijital varlıkların evrimindeki bu kritik anda açık bir mesaj göndermeyi amaçlıyor: Kripto endüstrisi, son birkaç yılda piyasa bütünlüğünü iyileştirmek için muazzam adımlar attı." “Aynı zamanda, kripto firmaları hala ele alınması gereken endişelerin keskin bir şekilde farkındalar ve kriptonun benzersiz zorluklarına çözümler geliştirmek için düzenleyicilerle ilişki kurmaya kararlılar.”

CMIC İlkesi: 'Kamu Güveni ve Yatırımcının Korunması Dürüstlük Yoluyla Yükseltilir'

Basın açıklaması, kripto yerel risk yönetimi firması Solidus Labs'ın yeni koalisyonu başlattığını daha ayrıntılı olarak açıkladı. Grup, gelecekte koalisyonun “eğitim programları, içgörü ve araştırma paylaşımı, düzenleyicilerle diyalog kurma ve veri paylaşımı ve paylaşılan gözetim çerçevelerini değerlendirme” başlatacağını açıklıyor. Circle'ın baş strateji sorumlusu ve küresel politika başkanı Dante Disparte, "CMIC'in taahhüdü, pazar bütünlüğü standartlarını ilerletmek için önde gelen endüstri katılımcılarını bir araya getirdiğine" inanıyor.

Disparte yaptığı açıklamada, "Dijital varlıklara ve dijital para alanı yarışında rekabete yönelik geniş bir küresel yaklaşımı uyumlu hale getirmek, ABD'nin rekabet gücünü, güvenliğini artırabilir ve temel finansal erişim için temel maliyetleri azaltabilir." Dedi. CMIC, koalisyonun ne olduğunu ve ne yapmayı planladığını açıklayan bir web portalı ve tanıtım videosu yayınladı. CMIC web sitesi, endüstri liderlerini üç ilkeden oluşan taahhüdü almaya çağırıyor:

  • Endüstri, manipülasyonu ve kötüye kullanımı önlemek için eylemlerini onaylayarak bütünlüğü sağlayabilir.
  • Kamu güveni ve yatırımcı koruması, dürüstlük yoluyla yükseltilir.
  • Daha fazla bütünlük, sorumlu kripto pazarının büyümesini sağlar.
Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Dakika Haberleri