Elon Musk'ın basit bir Tweet'i sayesinde Dogecoin% 25 Arttı

DövizmixTarih : Salı, 09 Şubat 2021 13:10

Elon Musk'tan Cryptocurrency Hakkında Basit Bir Tweet Sayesinde Dogecoin% 25 Arttı

Elon Musk'ın  basit bir Tweet'i sayesinde Dogecoin% 25 Arttı
Abone ol

Bu Pazar günü erken saatlerde, Tesla ve SpaceX CEO'su Bitcoin'i reddetmek için Twitter'a gitti ve DOGE'da önemli bir artışa neden oldu.

Elon Musk'ın sadece birkaç kelime yazarak piyasaları etkileme yeteneği inanılmaz . Bu Pazar, Dogecoin kripto para birimi , dünyanın en zengin ikinci adamı Twitter'da bahsettikten sonra yaklaşık% 25 değer kazandı .

Her şey 20 Aralık'ın erken saatlerinde Musk'ın resmi hesabına "Bitcoin benim güvenli sözümdür" yazmasıyla başladı . Birkaç dakika sonra açıklığa kavuşturdu: "Şaka, kim zaten güvenli bir kelimeye ihtiyaç duyar ."

Ardından Tesla ve SpaceX'in CEO'su, Bitcoin'e yatırım yapmanın ne kadar cazip olduğunu ima eden bir mimik paylaştı . Bu hafta popüler kripto para biriminin 23.000 $ 'ın üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını hatırlayın .

Dakikalar sonra Musk , aynı kripto para birimini küçümsediğini ifade etti. Başka bir tweet'te "Bitcoin neredeyse itibari para kadar saçmalık " diye yazdı.

Fiat parası veya inorganik para , değerli metallerin değerine dayanmayan paradır . Bunun yerine, bir değere sahip olduğu genel inancı, yani bir toplumun güveni ile desteklenir. örneğin Dolar , İngiliz Sterlini , Euro ve Yen itibari paradır.

En ilginç şey, Orta Meksika saatinin 3: 30'unda, teknoloji kralı kısa bir tweet yayınladığında oldu: "Tek kelime: Doge ."

Musk kripto para birimi hakkında daha fazla bir şey söylemedi veya ona yatırım yapmaya davet etmedi, ancak Twitter biyografisini "Dogecoin'in eski CEO'su" olarak değiştirdi .

Basit söz , değerini neredeyse anında% 17 artırarak 0,0039'dan 0,0046 dolara yükseldi. Sonraki saatlerde, Musk'ın tweet'inden yaklaşık 12 saat sonra% 15'e "düşen" % 25'e yakın bir artışa ulaştı .

İşadamı en son Temmuz 2020'de, "Dogecoin için standart bir gelecek" öngördüğünü ve o sırada % 14 arttığını söylediğinde DOGE'den bahsetmişti .

Dogecoin nedir ve nereden geldi?

DOGE olarak da bilinen bu kripto para birimi , Aralık 2013'te oluşturulan Litecoin'den türetilen bir kripto para birimidir. "Cheems" olarak da bilinen Shiba Inu cinsinin bir köpeği olan ünlü İnternet mem "doge" ye dayanmaktadır. Başlangıçta bir şaka parası olsa da, netizenler bunu benimsemekte hızlı davrandılar.

CoinDesk'in haberine göre , geçtiğimiz Temmuz ayında TikTok kullanıcıları Dogecoin fiyatını bir doların üzerine çıkarmak için bir kampanya başlattığında popülaritesi yükseldi .

Verilerine göre CoinMarketCap , dogecoin üst merkezi olmayan finansal jeton (Defi) arasında 41. sırada yer alıyor. Piyasa sermayesi, diğer kripto para birimlerinden çok daha düşük bir rakam olan 574 milyon dolar civarında. Örneğin, Bitcoin'in 448 milyar doların üzerinde bir piyasa sermayesi var .