Clubhouse Android’e Ne Zaman Gelecek? Androide gelecek mi?

DövizmixTarih : Çarşamba, 17 Şubat 2021 14:35

Clubhouse Android’e Ne Zaman Gelecek? Androide gelecek mi? Popüler uygulama hakkındaki soruları yanıtlıyoruz.

Clubhouse Android’e Ne Zaman Gelecek? Androide gelecek mi?
Abone ol

Clubhouse uygulaması son zamanlarda duyulan yeni nesil sosyal medya platformu. Bazı kişilere göre Twitter'ın yerini alacağı söylenen Clubhouse, sadece sesli mesajı kullanarak farklı bir deneyim yaşatan bir sosyal medya uygulaması. Şu an sadece iphone telefonlar için oluşu ve android kullanan insanların uygulama hakkında pek bilgileri olmamaları sebebiyle ilerde çok daha popülerliği artacak olan platforma katılmak ise sadece davetiye ile mümkün.

Google'da çalışan iki arkadaş Paul Davidson ve Rohan Seth tarafından yapılan sesli sohbet uygulaması Clubhouse, bir anda internet gündemine düşüp, günlerdir gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Şu anda sadece İphone cihazlarda yani IOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen Clubhouse, henüz Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılamıyor. Peki Clubhouse Android işletim sistemine sahip cihazlarda ne zaman kullanılacak?

Clubhouse en temele bakıldığında basit bir sesli sohbet uygulamasıdır. Odalar kurulup, konu başlıkları belirlendikten sonra belirli kişiler aralarında sohbet etmektedir. Şimdiden yaklaşık 600 bin kadar kullanıcıya sahip olan Clubhouse uygulamasının, henüz Android işletim sistemine sahip telefonlarda yer almamaktadır.

Clubhouse'un android cihazlarda olmaması çok büyük bir kitle olan android kullanıcıları tarafından merak edilen bir konudur. Clubhouse'ın Android işletim sistemine sahip cihazlarda tam olarak ne zaman indirilebileceği henüz bilinmiyor ancak uygulamaya yatırım yapan yatırım ortaklarından olan Andrew Chen, konuyla ilgili şu şekilde bir açıklama yaptı: Chen, “Clubhouse uygulaması için Android işletim sistemlerine uyumlu halinin çalışmalarına hızlıca devam ediyoruz. Clubhouse, en kısa zamanda Android işletim sistemine sahip telefonlar için de kullanılabilecek. Clubhouse uygulamasının hedefi dünyanın her yerinden, her türlü insanın Clubhouse'ı kendilerine özgü bir şekilde kullanarak, daha fazla erişilebilirlik ve yerellik sağlanması. Bunun için Android kullanıcıları gibi biz de çok heyecanlıyız!” şeklinde konuştu.

Clubhouse, şimdiye kadar herhangi bir reklam platformunda yer almamasına rağmen sadece kulaktan kulağa yayılması ile 600 bin indirilme sayısına ulaşmıştır. Uygulama tamamen ücretsiz olmakla beraber uygulama geliştiricilerinin ileriki zamanda odalar aracılığıyla kullanıcılar tarafından para kazanma yöntemi geliştirebileceği konuşuluyor.

Clubhouse androide ne zaman gelecek?

Clubhouse androide gelecek mi? Sorularına cevaben uygulama yatırımcısının da açıklamasına istinaden uygulama kesin olarak androide geleceğini söyleyebiliriz. Ne zaman geleceğine dair kesin bilgi olmamakla beraber en kısa zamanda uygulama yazılımcılarının da çok hızlı bir şekilde bunun için uğraştığını söyleyebiliriz. Clubhouse android apk sı çok yakın zaman internette bulabileceksiniz.