Altın Fiyatları , dolar ,euro ne kadar oldu? Piyasalar !

DövizmixTarih : Perşembe, 17 Aralık 2020 12:46

Altın Fiyatları , dolar ,euro ne kadar oldu? Piyasalar !

Altın Fiyatları , dolar ,euro ne kadar oldu? Piyasalar !
Abone ol

 Altın fiyatları pandemi döneminde en yüksekleri görürken, dünyada borsalar bol likiditenin etkisiyle teknoloji hisseleri öncülüğünde rekor üstüne rekor kırdı.

Bununla beraber 2020 yılında yatırımcıların en çok tercih ettiği yatırım araçları  şüphesiz altın ve hisse senetleri oldu. Pandemi döneminde değişen yatırımcı tercihleri, 2021 yılı yaklaşırken farklılık göstermeye devam ediyor. Özellikle koronavirüs aşısı uygulamalarının başlaması ve teşvik politikaları yatırımcıların yakın takibinde. Yerli yatırımcının Borsa İstanbul’a ilgisi artarken, dolar ve altın fiyatları en çok merak edilen konular arasında gündemdeki sıcaklığını yükseltti. Son dönemde altın fiyatları gevşeme hareketi gösterirken, Borsa İstanbul da rekor üstüne rekor kırıldı. Dolar kuru ise belli bir bant aralığında hareketini sürdürüyor. İşte altın fiyatları, döviz ve borsada fiyatlamalarda öne çıkan kritik gelişmeler…

Altın fiyatları 2018 yılının son aylarında başlayan yükseliş trendini, Covid-19 dönemiyle beraber güçlendirdi. Tüm dünyayı saran salgının etkisiyle ekonomilerin kapanması sonrası artan belirsizlik riskten kaçan yatırımcıları altına yöneltmiş oldu. Bu duruma merkez bankalarının ve politika yapıcıların tarihte emsali görülmemiş bir şekilde uyguladıkları teşvik politikaları eklenince altın fiyatları tarihi zirveleri gördü.